Fala dźwiękowa w trosce o Twoje zęby

0
Jeśli przykładasz dużą wagę do prawidłowej i skutecznej higieny jamy ustnej, idealnym rozwiązaniem będzie wybór szczoteczki sonicznej do zębów. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, szczoteczki te zapewniają kompleksową pielęgnację zębów i dziąseł. Czym charakteryzują się i jak działają najlepsze szczoteczki soniczne? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Działanie szczoteczek sonicznych opiera się na wykorzystaniu fal dźwiękowych. Wprawiają one w drgania główkę szczoteczki, która przypomina tę, znaną ze szczoteczek manualnych. Inaczej niż w szczoteczkach rotacyjnych, tutaj wykonywane są ruchy wymiatające (góra-dół). Sprzyjają one dokładnemu usuwaniu zabrudzeń oraz przebarwień, również w przestrzeniach międzyzębowych. Metoda ta, jak wskazują stomatolodzy, jest także bezpieczna dla dziąseł. Ruchy wymiatające wykonywane są z prędkością ok. 31000-42000 razy na minutę. Drgania powodują powstawanie mikrobąbelków, które uderzając o powierzchnię zębów usuwają bakterie, płytkę nazębną, docierając do wszelkich zakamarków. Najlepsze szczoteczki soniczne posiadają wiele dodatkowych funkcji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla rodziców są modele szczoteczek sonicznych przeznaczonych dla dzieci.

Higiena jamy ustnej nie musi być nudna!

Najlepsze szczoteczki soniczne dostępne są również w wersji dla dzieci. Atrakcyjne kolory oraz nadruki zachwycą wszystkich milusińskich. Dodatkowym atutem niektórych modeli szczotek sonicznych dla dzieci jest wyposażenie ich w Bluetooth umożliwiający połączenie szczoteczki z aplikacją na telefon. Taką opcję posiada choćby szczoteczka Philips SONICARE FOR KIDS HX6352/42. Dzięki tej opcji dzieci uczą się dobrych nawyków pielęgnacyjnych. Aplikacja odmierza między innymi czas mycia oraz ocenia jakość umycia zębów. Istnieje też możliwość obejrzenia specjalnych filmów instruktażowych dla dzieci. To wszystko sprawia, iż w przystępny sposób maluchy uczą się prawidłowej higieny jamy ustanej.

Funkcje, tryby, udogodnienia

Wiele modeli posiada kilka trybów pracy i dodatkowe funkcje, które sprawiają, że ich użytkowanie jest jeszcze prostsze i skuteczniejsze. Wśród popularniejszych trybów szczotkowania występuje choćby tryb wybielający, dogłębnie oczyszczający czy masujący dziąsła. Dużym udogodnieniem jest też występujący w wielu modelach timer, ,pozwalający kontrolować długość szczotkowania zębów. Ponadto niektóre szczoteczki wyposażone są we wskaźnik siły nacisku, który sygnalizuje użytkownikowi gdy siła nacisku jest zbyt duża. Warto postawić na najnowsze technologie i w trosce o piękny, zdrowy uśmiech zaopatrzyć się w soniczną szczoteczkę do mycia zębów. Najlepsze szczoteczki soniczne znajdziesz w ofercie internetowego sklepu domowystomatolog.pl.

5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here