Esencje do twarzy bez tajemnic

0

Piękna cera Koreanek, którą zachwycamy się już od lat, nie jest dziełem przypadku. To konsekwencja wykonywanych świadomie zabiegów pielęgnacyjnych. Jak to jednak możliwe, że zarówno my, jak i one troszczymy się o skórę twarzy, a jednak rezultaty podejmowanych przez nas aktywności są tak różne? Szukając przyczyny warto zwrócić uwagę na to, że pielęgnacja w koreańskim wydaniu różni się w dość istotny sposób od zabiegów wykonywanych przez nas. Koreanki mają nie tylko nieco inne podejście do dbania o cerę, ale również sięgają po nieco inne kosmetyki, aby osiągnąć swój cel. Jednym z nich jest esencja do twarzy.

Czym jest esencja do twarzy?

O esencji do twarzy często mówi się jako o kosmetyku kluczowym dla pięknej cery. Nie ma w tym przypadku. Japonki i Koreanki przywiązują dużą wagę zarówno do oczyszczania skóry, jak i do tego, co często określa się mianem właściwego jej pielęgnowania. Jeśli mielibyśmy wskazać, jakie miejsce w azjatyckich rytuałach pielęgnacyjnych zajmuje esencja do twarzy, z pewnością zwrócilibyśmy uwagę na to, że plasuje się ona pośrodku – zamykając etap oczyszczania i ułatwiając naturalne przejście do etapu pielęgnacji.

Co ciekawe, w krajach azjatyckich bardziej zasadne wydaje się mówienie nie o esencji, ale o esencjach do twarzy. Dzieli się je na przynajmniej kilka grup, inne rozwiązania są więc stosowane na dzień, a inne na nic. Na Zachodzie do zagadnień związanych z pielęgnacją nie podchodzi się aż tak drobiazgowo, koreańska pielęgnacja w polskiej odsłonie wprowadza więc przede wszystkim wielozadaniowe esencje do twarzy. Ta wielość funkcji sprawia, że esencje bywają mylone z serum, warto więc podkreślić, że stosowanie tego rodzaju uproszczenia nie jest uzasadnione. Esencja do twarzy różni się od serum konsystencją, ta jest bowiem rzadsza i zdecydowanie bardziej wodnista. Wśród jej składników aktywnych nie znajdziemy też olejów, dzięki czemu możemy polecić ją także tym osobom, których cera wykazuje się skłonnością do przetłuszczania się.

Jak stosować esencję do twarzy?

Wiemy już, że esencja do twarzy może okazać się szczególnie cennym kosmetykiem pielęgnacyjnym, nadal jednak wiele osób zastanawia się nad tym, jak powinna być ona stosowana. Pamiętajmy zatem, że koreańska pielęgnacja nie zaleca rozpoczynania rytuału od stosowania esencji. Najpierw cera powinna zostać oczyszczona, a dopiero w dalszej kolejności można zdecydować się na użycie tego kosmetyku. Nie powinno nas to jednak dziwić. Esencje do twarzy dostępne w Polsce przywracają skórze naturalne pH, a tym samym przyczyniają się do tego, że składniki aktywne bez większego trudu są w stanie wnikać w głąb skóry. W zależności od tego, na jaki rodzaj esencji się zdecydujemy, możemy liczyć na szereg dodatkowych pozytywnych rezultatów jej stosowania.

W sprzedaży dostępne są esencje odżywcze, przeciwbakteryjne, nawilżające, a także wzbogacone o witaminy i minerały, esencja do twarzy jest więc znakomitym do tej części rytuału, w czasie której przystępujemy do nakładania maseczek i kremów. Oczywiście, stosowanie esencji do twarzy wieczorem nie oznacza wcale, że mamy absolutny zakaz sięgania po nią w środku dnia. To znakomity kosmetyk nawadniający i odświeżający skórę, znakomite rezultaty jej wykorzystywania docenimy więc choćby w letnie, upalne dni.

Rodzaje esencji do twarzy

Koreańska pielęgnacja z wykorzystaniem esencji do twarzy może mieć przynajmniej kilka form, przeglądając półki drogerii z pewnością dostrzeżemy więc je pod różnymi postaciami. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się esencja do twarzy w sprayu. Jej zaletą jest wygodna aplikacja, można jej więc użyć nie tylko w domu, przed lustrem, ale również będąc w pracy lub w podróży, a więc wtedy, gdy mamy znacznie mniej czasu na to, aby zadbać o siebie. Esencja do twarzy w formie sprayu może być stosowana nawet wtedy, gdy mamy już nałożony makijaż zwłaszcza, gdy zależy nam na jego odświeżeniu.

5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here