Dlaczego konsultacja psychologiczna online to dobry pomysł?

0

Konsultacje z psychologiem wciąż budzą u wielu osób obawy i wstyd. Niestety w naszym społeczeństwie nadal częste jest przekonanie, że każdy problem emocjonalny lub psychiczny jest czymś złym, wstydliwym, tematem tabu. I choć powoli poglądy te zaczynają się zmieniać, dla niejednej osoby znacznie lepszym rozwiązaniem jest telekonsultacja niż kontakt osobisty ze specjalistą. Przekonajmy się dlaczego.

Bez poczucia wstydu przed innymi

Poczucie wstydu może poważnie zablokować kontakty ze specjalistą. Wiele osób woli udawać, że nic im nie dolega, nawet jeśli czują się źle, niż udać się do specjalisty, który mógłby rozpoznać ich stan. Wszystko dlatego, że obawiają się reakcji otoczenia – od najbliższych, rodziny, poprzez znajomych, a kończąc nawet na sąsiadach czy współpracownikach. Unikanie kontaktu ze specjalistą może jednak prowadzić do dalszego pogorszenia stanu, dlatego nie jest dobrym rozwiązaniem.

Dla osób najbardziej wstydliwych i obawiających się tego, że zostaną rozpoznani w klinice lub przed nią, konsultacja online to najlepsze rozwiązanie. Pozwala na omówienie problemów z psychologiem z własnego domu, co sprawia, że nikt inny nawet nie będzie podejrzewał, iż taki kontakt był potrzebny.

Łatwiejsza rozmowa ze specjalistą

Porady psychologiczne online mogą być także bardziej skuteczne, ponieważ często zmniejszają obawy i wstyd, jakie pojawiają się w kontakcie ze specjalistą. Wiele osób telekonsultację odbiera mniej personalnie i czuje się swobodniej przed ekranem komputera niż w trakcie rozmowy twarzą w twarz. Dzięki temu specjalista może uzyskać znacznie więcej informacji niż podczas wizyty w gabinecie.

Dowolność miejsca i czasu

Dzisiejszy tryb życia wymaga od nas dużego zaangażowania w różnorodne zadania. Jest to życie szybkie, pełne wydarzeń i obowiązków, które niemal nakładają się na siebie. Wiele osób z tego powodu unika dodatkowych spotkań, na przykład z psychologiem czy lekarzem, ponieważ obawia się, że konieczność dojazdu, czekania w poczekalni i sama wizyta zabiorą im za wiele cennego czasu.

Na szczęście wizyta online sprawia, że większość z tych uciążliwych elementów po prostu możemy ominąć. Nie trzeba jeździć do kliniki ani czekać przed gabinetem w kolejce. Wystarczy zalogować się na konkretny komunikator i można przeprowadzić konsultację z dosłownie dowolnego miejsca, bez konieczności poświęcania dodatkowego czasu na dojazdy. Co więcej, oznacza to, że sesja może odbyć się nawet w trakcie urlopu, wyjazdu służbowego czy też przerwy pośród innych obowiązków.

Pełen zakres usług

Psycholog online udziela dokładnie takiej samej pomocy, jak psycholog pracujący stacjonarnie. Z tego powodu możesz bez obawy spotkać się z nim i liczyć zarówno na doraźne wsparcie, jak i pełną diagnozę psychologiczną. Jeśli będzie to konieczne, psycholog podczas konsultacji online może także skierować pacjenta do psychoterapeuty lub psychiatry na dalsze konsultacje bądź szersze leczenie.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here