Dieta ketogeniczna pudełkowa dla sportowca? 3 razy na tak!

0

Przyjęło się, że dieta pudełkowa to opcja dla osób, które chcą zredukować wagę. Często też mówi się, że catering dietetyczny to opcja dla pracujących w korporacjach, bo przecież oni nie mają czasu na gotowanie. Tymczasem gotowe dania to świetna opcja również dla sportowców. Dlaczego dieta ketogeniczna z pudełek się sprawdza? Poznaj 3 najważniejsze powody!

Jest dobrze zbilansowana

Każda pudełkowa dieta jest przygotowywana przez wykwalifikowanych dietetyków i kucharzy. Dieta ketogeniczna opiera się o bardzo dokładne wyliczenia proporcji makro- i mikroskładników oraz kalorii. Samodzielne skomponowanie jadłospisu, który pokrywałby zapotrzebowanie organizmu sportowca na białka, tłuszcze oraz witaminy i minerały, a jednocześnie ograniczał do minimum węglowodany, jest po prostu czasochłonne i wymaga specjalistycznej wiedzy. Zamawiając catering dietetyczny, nie musisz się tym martwić.

Pomoże Ci utrzymać regularność posiłków

O ile łatwiej jest planować chwilę przerwy na posiłek niż gotować ten posiłek. Przyznaj sam, ile razy zdarzyło Ci się zrezygnować z jedzenia drugiego śniadania, tylko dlatego, że zabrakło czasu na jego przygotowanie. Catering dietetyczny to duża oszczędność czasu. Na planowanie jadłospisu, zakupy i gotowanie. Jeśli więc tym, czego właśnie potrzebujesz, jest dieta ketogeniczna, catering będzie najlepszą opcją. Zaoszczędzony czas możesz spędzić na siłowni lub innych aktywnościach fizycznych.

Menu jest różnorodne

A dzięki temu nie musisz się martwić, że kolejny raz na obiad będzie ten sam stek z warzywami. Zróżnicowana dieta jest najzdrowsza. Dlatego dietetycy starają się tak komponować jadłospis, żeby nie tylko dostarczyć Ci odpowiednich składników odżywczych, ale również doznań smakowych. Zamawiając więc dietę ketogeniczną z cateringu, możesz być pewien, że będzie smacznie i zdrowo.

Pamiętaj jednak, że dieta ketogeniczna powinna tylko czasowo być Twoim sposobem odżywiania. W dłuższej perspektywie stosowanie jej może doprowadzić do powstania niedoborów błonnika, witaminy C, kwasów omega 3 czy chociażby magnezu. Warto w takiej sytuacji rozważyć suplementację.

9/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here