Czy z oczyszczaczem powietrza da się ograniczyć działanie alergenów?

0

Jakość powietrza w ostatnich latach znacząco się pogorszyła.  Wszechobecny smog ma fatalny wpływ na nasze zdrowie, co szczególnie odczuwają astmatycy. Dlatego właśnie coraz częściej w naszych domach pojawiają się oczyszczacze powietrza.  Pomagają one oczyścić powietrze z zanieczyszczeń, ale także różnego rodzaju alergenów. Jaki model wybrać, aby cieszyć się swobodnym oddychaniem w naszym domu?

Ciężki żywot alergika

Alergia może dać nieźle w kość, szczególnie jeżeli uczula nas np. roztocza kurzu domowego. Ten rodzaj alergii jest szczególnie uciążliwy i walka z nim jest bardzo ciężka. Jednak dla niektórych z nas, problematyczna jest także sierść zwierząt, pleśń czy pyłki roślin. Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z alergenami, takich jak pranie w wysokich temperaturach (60 stopni), pozbycie się dywanów, ogólne dbanie o czystość powierzchni i stosowanie produktów antystatycznych. Osoby cierpiące na dolegliwości spowodowane nadwrażliwością na pyłki roślin, w okresie wzmożonego pylenia, powinni unikać długiego przebywania na świeżym powietrzu. Aby kompleksowo zadbać o nasze najbliższe otoczenie, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, który dzięki wbudowanym filtrom, pomaga pozbyć się alergenów.

Jakie parametry pomogą w walce z alergenami?

Decydując się na zakup oczyszczacza, warto wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w walce z alergenami. Jakie parametry powinien posiadać idealny sprzęt? Największe znaczenie na tutaj filtr, bo to on wyłapuje cząsteczki, sprawiając, że wydmuchiwane powietrze jest pozbawione szkodliwych substancji. Najlepiej radzi sobie z tym filtr HEPA, który dodatkowo zatrzymuje także pyły zawieszone, będące składnikiem smogu. Dodatkowym atutem będzie wbudowany jonizator powietrza, który pomaga neutralizować unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia. Alergicy powinni także dbać o odpowiedni poziom nawilżenia w pomieszczeniu, dlatego warto wybrać oczyszczacz z taką właśnie funkcją. Pomoże on otrzymać wilgotność powietrza na optymalnym poziomie.

Wybierz model idealny dla siebie

Modelem, który wart jest zainteresowania, jest Oczyszczacz PHILIPS AC6608/10. Posiada on filtr HEPA, a oprócz niego 3 dodatkowe: filtr węglowy  i filtr wstępny.  Zapewniają one wydajne oczyszczanie powietrza z alergenów, wirusów oraz bakterii, wychwytując aż do 99,97% cząsteczek. Zakup takiego sprzętu z pewnością przyczyni się do zmniejszenia objawów alergii – zaczerwienienia oczu, zatkanego nosa czy też kichania. Ponadto, produkt ten posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Przejrzysty układ wskaźników w ławy sposób informuje nas o stanie powietrza w pomieszczeniu, a tryb nocny pozwala na pracę, która nie zakłóci spokojnego snu. Innym modelem, który doskonale sprawdzi się w przypadku walki z alergenami, jest oczyszczacz powietrza PANASONIC F-VXR70G-K.  Decydując się na ten sprzęt, mamy pewność, że powietrze w naszym domu będzie oczyszczone i nawilżone. Zastosowana w urządzeniu technologia nanoe™ oraz wbudowany filtr HEPA, gwarantują usunięcie 99,9% wirusów i alergenów.  Oczyszczacz przez większość czasu pracuje w trybie automatycznym, pobierając dane z 5 sensorów: aktywności ludzi, wilgotności, zapachu, kurzu i światła. Podobnie do poprzedniego modelu, sprzęt ten pracuje na tyle cicho, że nie przeszkodzi w nocnym odpoczynku. Zakup oczyszczacza to inwestycja na lata, która zdecydowanie się opłaca, szczególnie jeżeli kluczowym argumentem, będzie stan naszego zdrowia.

4.8/10 - (3 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here