Czy z oczyszczaczem powietrza da się ograniczyć działanie alergenów?

0

Jakość powietrza w ostatnich latach znacząco się pogorszyła.  Wszechobecny smog ma fatalny wpływ na nasze zdrowie, co szczególnie odczuwają astmatycy. Dlatego właśnie coraz częściej w naszych domach pojawiają się oczyszczacze powietrza.  Pomagają one oczyścić powietrze z zanieczyszczeń, ale także różnego rodzaju alergenów. Jaki model wybrać, aby cieszyć się swobodnym oddychaniem w naszym domu?

Ciężki żywot alergika

Alergia może dać nieźle w kość, szczególnie jeżeli uczula nas np. roztocza kurzu domowego. Ten rodzaj alergii jest szczególnie uciążliwy i walka z nim jest bardzo ciężka. Jednak dla niektórych z nas, problematyczna jest także sierść zwierząt, pleśń czy pyłki roślin. Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z alergenami, takich jak pranie w wysokich temperaturach (60 stopni), pozbycie się dywanów, ogólne dbanie o czystość powierzchni i stosowanie produktów antystatycznych. Osoby cierpiące na dolegliwości spowodowane nadwrażliwością na pyłki roślin, w okresie wzmożonego pylenia, powinni unikać długiego przebywania na świeżym powietrzu. Aby kompleksowo zadbać o nasze najbliższe otoczenie, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, który dzięki wbudowanym filtrom, pomaga pozbyć się alergenów.

Jakie parametry pomogą w walce z alergenami?

Decydując się na zakup oczyszczacza, warto wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w walce z alergenami. Jakie parametry powinien posiadać idealny sprzęt? Największe znaczenie na tutaj filtr, bo to on wyłapuje cząsteczki, sprawiając, że wydmuchiwane powietrze jest pozbawione szkodliwych substancji. Najlepiej radzi sobie z tym filtr HEPA, który dodatkowo zatrzymuje także pyły zawieszone, będące składnikiem smogu. Dodatkowym atutem będzie wbudowany jonizator powietrza, który pomaga neutralizować unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia. Alergicy powinni także dbać o odpowiedni poziom nawilżenia w pomieszczeniu, dlatego warto wybrać oczyszczacz z taką właśnie funkcją. Pomoże on otrzymać wilgotność powietrza na optymalnym poziomie.

Wybierz model idealny dla siebie

Modelem, który wart jest zainteresowania, jest Oczyszczacz PHILIPS AC6608/10. Posiada on filtr HEPA, a oprócz niego 3 dodatkowe: filtr węglowy  i filtr wstępny.  Zapewniają one wydajne oczyszczanie powietrza z alergenów, wirusów oraz bakterii, wychwytując aż do 99,97% cząsteczek. Zakup takiego sprzętu z pewnością przyczyni się do zmniejszenia objawów alergii – zaczerwienienia oczu, zatkanego nosa czy też kichania. Ponadto, produkt ten posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Przejrzysty układ wskaźników w ławy sposób informuje nas o stanie powietrza w pomieszczeniu, a tryb nocny pozwala na pracę, która nie zakłóci spokojnego snu. Innym modelem, który doskonale sprawdzi się w przypadku walki z alergenami, jest oczyszczacz powietrza PANASONIC F-VXR70G-K.  Decydując się na ten sprzęt, mamy pewność, że powietrze w naszym domu będzie oczyszczone i nawilżone. Zastosowana w urządzeniu technologia nanoe™ oraz wbudowany filtr HEPA, gwarantują usunięcie 99,9% wirusów i alergenów.  Oczyszczacz przez większość czasu pracuje w trybie automatycznym, pobierając dane z 5 sensorów: aktywności ludzi, wilgotności, zapachu, kurzu i światła. Podobnie do poprzedniego modelu, sprzęt ten pracuje na tyle cicho, że nie przeszkodzi w nocnym odpoczynku. Zakup oczyszczacza to inwestycja na lata, która zdecydowanie się opłaca, szczególnie jeżeli kluczowym argumentem, będzie stan naszego zdrowia.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here