Czy można zahamować łysienie androgenowe u kobiet?

0

Łysienie androgenowe u kobiet spowodowane jest zbyt wysokim poziomem męskich hormonów we krwi. Nadprodukcja testosteronu u płci żeńskiej prowadzi do uszkadzania mieszków włosowych. W konsekwencjach przyczynia się to do wypadania włosów, a większości przypadków może hamować odrastanie nowych włosów. Jeśli zastanawiasz się, czy można w jakiś sposób poradzić sobie z tym problemem, polecamy przeczytać poniższy tekst, z którego dowiesz się wszystkiego.

Do kogo się udać z łysieniem androgenowym u kobiet?

Jeśli w porę zdiagnozuje się łysienie androgenowe u kobiet, może to być całkowicie odwracalne, a tam, gdzie włosy przerzedziły się – zaczną rosnąć zupełnie nowe kosmki. Aby jednak tak się stało, musimy udać się w odpowiednie miejsce np. do trychologa. W Łodzkim gabinecie trycholog zbada naszą skórę głowy i zaproponuje ewentualny kierunek kuracji. Na podstawie badań specjalista będzie mógł stwierdzić, czy łysienie androgenowe jest właśnie tym, z czym zaczęliśmy się borykać. I choć powodów do wypadania włosów jest wiele, łysienie androgenowe może być jednym z nich. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby regularnie chodzić na badania krwi oraz odwiedzać gabinet sprawdzonego specjalisty, jakim jest trycholog, Łódź to miasto, w którym bez trudu znajdziesz wykwalifikowanego trychologa.

Okazane wsparcie oraz odpowiednio dobrane leczenie, mogą naprawdę pomóc w walce z łysieniem androgenowym u kobiet. Da to paniom w pewien sposób nadzieję na to, że za jakiś czas znów będą mogły cieszyć się gęstymi oraz długimi włosami.

W jaki sposób można leczyć łysienie androgenowe u kobiet?

Trzeba przede wszystkim podkreślić, że istnieje wiele czynników, które mogą doprowadzić do łysienia androgenowego u kobiet. Zalicza się do nich między innymi anemię, choroby tarczycy, nowotwory jajników czy też nadnerczy, zespół Cushinga oraz zespół policystycznych jajników. Łysienie androgenowe może wystąpić także wtedy, gdy kobieta spodziewa się dziecka lub jest w trakcie przechodzenia menopauzy. Często też odpowiedzialna jest za to genetyka. Bardzo ważne jest, aby rozpocząć leczenie łysienia androgenowego u kobiet najszybciej, jak to możliwe – w przeciwnym wypadku brak jakichkolwiek działań doprowadzi do utraty włosów z całej powierzchni głowy.

Najważniejszym etapem w wyleczeniu łysienia androgenowego u kobiet jest szczegółowo przeprowadzony wywiad oraz dokładne badanie za pomocą trichoskopu. W dzisiejszych czasach jest wiele metod, dzięki którym można podjąć leczenie tego konkretnego schodzenia. W zależności od tego, na jak zaawansowanym etapie jest nasz problem – można zastosować leczenie miejscowe, ogólnoustrojowe, a także zabiegi medycyny estetycznej. Osoby kierujące się do trychologa, najczęściej wybierają leczenie miejscowe. Specjalista przepisuje im odpowiednio dobrane do skóry głowy leki oraz kosmetyki, które stymulują wzrost nowych włosów. Leczenie miejscowe polega głównie na miejscowym wcieraniu odpowiednich preparatów i masażu skóry głowy oraz na mezoterapii igłowej.

5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here