Czy bezmięsny catering dietetyczny w Warszawie zaspokaja wszystkie potrzeby organizmu

0

Przestrzegasz diety wegańskiej lub wegetariańskiej? Bez trudu znajdziesz bezmięsny catering dietetyczny w Warszawie. Miasto od lat plasuje się w czołówce europejskich stolic, jeśli chodzi o liczbę wege knajp. Weganie i wegetarianie stanowią dużą część klientów firm cateringowych. Okazuje się, że bezmięsny catering dietetyczny w Warszawie zaspokaja w pełni potrzeby organizmu i przynosi znacznie więcej innych korzyści!

Catering dietetyczny z wykluczeniami a niedobory składników odżywczych

Najczęściej podnoszonym argumentem przeciwko diecie bezmięsnej jest stwierdzenie, jakoby nie mogła w pełni zaspokoić zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze. Mowa przede wszystkim o białku, którego w roślinach jest mniej niż w mięsie. Wątpliwości dotyczą również jego przyswajalności. Mimo tego, od lat rośnie liczba osób rezygnujących z mięsa. Nierzadko są w lepszej kondycji zdrowotnej niż ich mięsożerni znajomi.  

Przejście na dietę bezmięsną w Polsce mogło być problematyczne piętnaście lat temu. Obecnie przodujemy pod względem liczby wegetariańskich produktów w sklepach. Na półkach znajdziesz substytuty mięsa, nabiału, różne rodzaje tofu czy w pełni wegańskie gotowe dania. Nawet bez zaawansowanych umiejętności gotowania można z powodzeniem utrzymać dietę bezmięsną.

Niestety, przekonanie o konieczności jedzenia mięsa nadal pokutuje. Tymczasem różnorodna dieta roślinna zapewnia wystarczającą podaż składników odżywczych. Rośliny strączkowe stanowią doskonałe źródło białka. Trzeba jednak zadbać, aby spożywać je w odpowiednich ilościach i poddawać je właściwej obróbce termicznej. 

W celu zwiększenia przyswajalności białka z roślin unikaj dodatków o dużej zawartości błonnika. W okolicach posiłków nie pij herbaty ani kawy. Możesz rozważyć wprowadzenie suplementów pobudzających trawienie białek np. enzymów trawiennych. Ograniczą także powstawanie wzdęć, których wiele osób doświadcza po strączkach.

Jakie jadłospisy oferuje najlepszy catering dietetyczny?

Nie musisz pamiętać tych zasad, jeśli postawisz na dobry catering dietetyczny w Warszawie np. Wygodna Dieta. Pod drzwiami znajdziesz posiłki zbilansowane w taki sposób, aby zmaksymalizować przyswajalność składników odżywczych. O prawidłowe proporcje dań w każdym jadłospisie dbają dietetycy doświadczeni w komponowaniu diet bezmięsnych. Co więcej, w ofercie są też nietypowe propozycje jadłospisów wykluczających mięso. Do wyboru masz dietę wegetariańską, wegańską i wegetariańską z uwzględnieniem ryb. Możesz też zamówić dietę pudełkową z wyborem menu i samodzielnie decydować, jakie posiłki będą w Twoim jadłospisie. 

Czy warto zamawiać tanie cateringi dietetyczne?

Osoby przechodzące na dietę bezmięsną często zaczynają przykładać większą wagę do jakości spożywanych produktów. Jeśli nie chcesz nabawić się niedoborów, unikaj najtańszych cateringów pudełkowych. Z pewnością ich jadłospisów nie układa doświadczony dietetyk, a jego udział w komponowaniu diety roślinnej jest niezwykle ważny.

Nie musisz sięgać po najdroższe cateringi. Warto porównać oferty z różnych półek cenowych. Sprawdź, skąd dana firma pozyskuje produkty spożywcze oraz czy współpracuje ze specjalistami. Możesz zamówić próbne zestawy od różnych firm. Wysoką jakość rozpoznasz już po samym sposobie pakowania czy wyglądzie potraw.

Przejście na dietę roślinną to duża zmiana dla organizmu. Warto być w tym czasie pod opieką dietetyka. Jeśli dodatkowo będziesz otrzymywać zestawy skomponowanych przez niego posiłków, nawet nie zatęsknisz za mięsem i zyskasz spokój, że odżywiasz się zdrowo i wartościowo.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here