Co wybrać na co dzień – plecak czy torbę?

0

Wyjście do pracy, a potem od razu na siłownię lub basen, oprócz tego wycieczka w plener albo zwiedzanie miasta – poszukaj uniwersalnego bagażu, który będzie wygodny, pojemny i sprawdzi się w wielu sytuacjach. Co wybrać zarówno do biura, jak i do wszystkich aktywności realizowanych po godzinach? Czy lepsza będzie torba sportowa, czy może plecak?

Co na formalny wyjazd?

Pamiętaj, że bagaż należy dobrać do okoliczności. W przypadku formalnych spotkań czy wyjazdów sportowy plecak może nie zdać egzaminu, podobnie jak torba w sportowym stylu. Wymagany jest tu konkretny dresscode i charakter dodatków. Najlepiej zdecydować się na elegancką torbę podróżną na skórzanych rączkach.

Jeśli jednak sytuacja tego nie wymaga, masz pełną dowolność. Zdecyduj się na taki bagaż, który najpełniej odpowie na Twoje aktualne potrzeby.

Plecak sportowy – kiedy to dobre rozwiązanie?

Jeśli szukasz uniwersalnego bagażu, który sprawdzi się na siłowni, na spacerze i w podróży do pracy, postaw na plecak. Oto dlaczego warto wybierać je do codziennego użytku:

  • Wygodny plecak Adidas, Puma czy 4F to mniej problemów z kręgosłupem – nie zdajemy sobie sprawy, że stan naszych pleców zależy nie tylko od pozycji, w jakiej pracujemy oraz tego, czy uprawiamy aktywność fizyczną, ale również od sposobu, w jakim nosimy bagaż. Jeśli obciążenie rozkłada się równomiernie, nie dochodzi do powstawania napięć, a w konsekwencji do dolegliwości bólowych.
  • Plecak dużo zmieści – zarówno laptopa (wiele modeli jest wyposażonych w specjalną przegródkę na komputer), jak i pojemniki z jedzeniem do pracy, a podczas wakacji ubranie i akcesoria nawet na kilkutygodniowy wyjazd. Plecaki są bardzo pakowne, a liczne kieszenie i schowki pozwalają na optymalne zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni.
  • Z plecakiem można wyjść w teren – wyjazdy w plener, górskie wędrówki, wspinaczka, jazda na rowerze czy bieganie to aktywności, których nie da się uprawiać z torbą. Wygodny, ergonomiczny plecak zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Jeśli zależy Ci na modelu typowo outdoorowym, z łatwością znajdziesz egzemplarz z dodatkowym wyposażeniem, jak kieszeń na buty, bukłak z wodą czy zaczepy do karimaty.

Lepsza będzie torba?

Torba to rozwiązanie, za którym stoją przede wszystkim kwestie związane z pojemnością. Upakowanie do torby zarówno laptopa, lunchboxa, jak i sprzętu sportowego na pewno jest łatwiejsze niż w przypadku plecaka. Z drugiej strony torba to mniej wszechstronne i komfortowe rozwiązanie na co dzień. Wynika to przede wszystkim z jej kształtu, gabarytów i sposobu noszenia. Trzymanie ciężkiego bagażu w dłoni lub noszenie go na dłuższym pasku może być nieergonomiczne i niewygodne, szczególnie jeśli masz do pokonania większy dystans.

Torba sprawdzi się za to w podróży, którą odbywasz samolotem lub autokarem. To najwygodniejszy sposób na zapakowanie ubrań i niezbędnych akcesoriów. Miej jednak na uwadze, że jeśli zamierzasz spędzić czas bardzo aktywnie i samodzielnie przemieszczać się do kolejnych lokalizacji, nic nie zastąpi Ci dużego turystycznego plecaka.

Torba to też najlepsze rozwiązanie na trening. Jeżeli potrzebujesz oddzielnego bagażu na siłownię czy basen, torba może okazać się najwygodniejsza. Dzięki dużemu otworowi i większej pojemności bez problemu zmieścisz tu strój sportowy, buty na zmianę oraz ręcznik.

plecak czy torba desportivo

Plecak sportowy czy torba – co wybrać? To zależy! Przeanalizuj, jak wygląda Twój plan dnia oraz zastanów się, która opcja będzie wygodniejsza w środkach transportu, którymi się poruszasz.

3.9/10 - (7 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here