Budowanie masy – poznaj 3 niezbędne elementy

0

Budowanie masy i redukcja tłuszczu to długotrwały proces, który wymaga odpowiedniego planu żywieniowego i treningowego. Zdecydowanie nie mogą być sumą przypadkowych działań wykonywanych od czasu do czasu. Poznaj trzy niezbędne elementy, które pozwolą ci zbudować twoją wymarzoną sylwetkę.

Wspaniała muskulatura i zgrabne ciało bez zbędnej tkanki tłuszczowej to marzenie każdego
z nas. Pomogą ci w tym starannie przygotowany plan żywieniowy, regularne treningi
z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń oraz odpowiednia suplementacja
w niezbędne witaminy i minerały, które znajdziesz na stronie: https://www.budujmase.pl/sklep. Jednak aby osiągnąć oczekiwane efekty, będziesz potrzebował także mnóstwa cierpliwości i samodyscypliny. Dowiedz się, jakie są trzy  niezbędne elementy, które pozwolą ci zbudować twoją wymarzoną sylwetkę.

Odpowiednia ilość kalorii

Przy budowaniu masy mięśniowej i ogólnej masy ciała bardzo istotna będzie odpowiednia dieta. Na początku warto udać się do trenera personalnego lub dietetyka  z odpowiednimi kwalifikacjami, który ułoży ci plan żywieniowy odpowiedni do twojego wieku, płci i trybu życia. Możesz też skorzystać z kalkulatorów online, które pozwolą ci wyliczyć twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Najważniejszą zasadą podczas budowania masy jest zwiększenie dziennego zalecanego zapotrzebowania na kalorie o 10%, czyli o około 100-200 kcal. To pomoże twojemu organizmowi pobudzić procesy anaboliczne, które prowadzą do wzrostu siły mięśni i masy ciała.

Suplementy diety

W trakcie budowania masy ciała twoja dieta powinna być zróżnicowana i dostarczać ci odpowiednią ilość białka, które stanowi podstawowy budulec mięśni. Dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi niemal 2 g na każdy kilogram masy ciała, która to ilość  jest niezwykle trudna do przyswojenia wraz z pożywieniem. Warto zatem sięgnąć po odpowiednie suplementy takie jak odżywki białkowe czy gainery. Równie przydatne
w budowaniu masy będą produkty zawierające kreatynę czy boostery testosteronu, które pozwolą ci uzyskać lepsze efekty treningowe i przyspieszą przyrost tkanki mięśniowej. Z kolei dla utrzymania już wypracowanej masy niezbędne będą aminokwasy BCAA.

Regularny trening

Trening to absolutna konieczność, jeśli chcesz zbudować masę i piękną muskulaturę. Jedynie ćwiczenia fizyczne wykonywane regularnie w połączeniu z dietą i odpowiednią suplementacją mogą przynieść oczekiwane efekty. Najlepiej wybrać odpowiedni plan treningowy rozpisany przez trenera personalnego na sprawdzonej siłowni. Trener pokaże ci, jakie ćwiczenia wykonywać i jak robić to poprawnie oraz ile serii wymaga każde z nich. Dodatkowo możesz wyposażyć się we własne zestawy do ćwiczeń w domu oraz odpowiednią odzież sportową.

Budowanie masy i redukcja tkanki tłuszczowej to proces długotrwały, który wymaga  stosowania odpowiedniego treningu, diety i suplementacji. Dzięki tym elementom oraz swojej własnej dyscyplinie i cierpliwości z pewnością uda ci się zbudować wymarzoną sylwetkę i  piękną muskulaturę.

 

 

 

5.5/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here