Ból stawów: skąd się bierze i jak z nim walczyć?

0

Doświadczasz bólu stawów, który skutecznie utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie? Odczuwasz dyskomfort podczas porannego wstawania czy po intensywnym treningu? Ból stawów jest dolegliwością, która nie wybiera wieku ani aktywności życiowej i może dotknąć tak naprawdę wszystkich. Skąd się jednak bierze i co najważniejsze – jak z nim walczyć? W tym artykule przyjrzymy się przyczynom bólu stawów i podzielimy się sprawdzonymi metodami, które pomogą Ci zminimalizować dyskomfort i wrócić do pełnej sprawności. Sprawdź niżej!

Skąd się bierze ból stawów?

Sztywnienie stawów uniemożliwiające swobodne poruszanie się i wciąż towarzyszący temu ból znacznie uprzykrzają codzienne funkcjonowanie. Co sprawia, że ta dolegliwość się pojawia? Czynników jest wiele, do najczęstszych zalicza się jednak:

  • uraz lub kontuzję – ból stawów może pojawiać się po urazie, takim jak skręcenie, naderwanie lub złamanie. Może również wystąpić po zbyt intensywnym wysiłku fizycznym lub po nadwyrężeniu stawu podczas wykonywania powtarzającej się czynności;
  • zapalenie stawów – najczęstsza przyczyna bólu stawów. Bardzo często jest to reumatoidalne lub zwyrodnieniowe zapalenie stawów;
  • starzenie się – naturalnym procesem starzenia się jest zmniejszenie ilości wytwarzanego kolagenu czy utrata tkanki chrzęstnej, co może prowadzić do bólu stawów;
  • nadwaga i otyłość – spora masy ciała zwiększa obciążenie stawów, zwłaszcza stawów kolanowych i biodrowych, co może prowadzić do bólu stawów i zwiększać ryzyko wystąpienia ich zwyrodnienia.

blankSposoby na walkę z bólem stawów – jakie będą najskuteczniejsze?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, ból stawów może być wynikiem wielu czynników i to do nich głównej mierze należy dopasować sposób leczenia. Istnieją jednak trzy uniwersalne sposoby, które warto wprowadzić w życie bez względu na pochodzenie dolegliwości. Jakie?

Farmakoterapia: sięgnij po Artresan na stawy

Tabletki na stawy Artresan to doskonały sposób na zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie kolan, kostek czy kręgosłupa. Artresan z apteki internetowej Nowa Farmacja pomoże utrzymać prawidłową ruchomość stawów dzięki wsparciu produkcji tkanki łącznej. Tabletki Artresan przyczyniają się także do produkcji kolagenu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania stawów. Sięgnij po lek Artresan saszetki lub Artresan tabletki, a w prosty sposób uzupełnisz swoją dietę o niezbędne do prawidłowego funkcjonowania stawów elementy.

Fizjoterapia jako wartościowe wsparcie stawów

Wsparcie wykwalifikowanego fizjoterapeuty i odpowiednio poprowadzona przez niego rehabilitacja to sposób na sprawne pokonanie bólu stawów. W ten sposób poprawisz ruchomość w ich obrębie, a także zwiększysz siłę swoich mięśni, co przyczyni się do złagodzenia pojawiających się dolegliwości.

Profilaktyka i zmiana stylu życia – postaw na siebie!

Przyjmowanie suplementów diety i wsparcie fizjoterapeuty może okazać się bezskuteczne, jeśli nie wprowadzisz do swojego życia kilku zdrowych nawyków. Postaw na systematyczną aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę, które pomogą Ci utrzymać odpowiednią wagę ciała. Pamiętaj też o nauce właściwych odruchów, by wykonywać codzienne czynności bez nadmiernego obciążania stawów.

Już niewielki ból w obrębie statów powinien Cię zaniepokoić i zmobilizować do jego zwalczania. Odwiedź specjalistę, który zdiagnozuje Twój problem i pokonaj go, nim przerodzi się w poważną chorobę utrudniającą Twoje codzienne funkcjonowanie. Powodzenia!

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here