Biegi łódzkie, czyli najlepsze imprezy dla biegaczy w Łodzi

0

Na terenie Łodzi i całego województwa łódzkiego regularnie organizowane są imprezy biegowe. Żeby wziąć udział w większości z nich należy w odpowiednim terminie zapisać się na listę uczestników. Osoby, które nie mają wielu doświadczeń z bieganiem nie powinny rezygnować z udziału w tego typu wydarzeniach. Znajdą bowiem biegi o różnym stopniu trudności, niekiedy również dedykowane poszczególnym grupom wiekowym.

16 lutego w Łodzi odbył się bieg walentynkowy dla par. Dystans, który mieli do pokonania uczestnicy to trzy kilometry. Przy okazji Łódzkich Targów Edukacyjnych organizowany jest bieg eduRun (w tym roku odbędzie się on 12 marca), którego celem jest promowanie biegania wśród młodzieży szkolnej. Młodzież zostanie podzielona na trzy kategorie wiekowe: 13-15 lat, 16-17 lat, a także 18-19 lat. Trasa będzie miała długość jednej mili, czyli 1609 metrów.

Osoby zainteresowane dłuższymi dystansami mogą wziąć udział w łódzkim maratonie, który odbędzie się 19 kwietnia. Biegacze mogą zdecydować się na pełną trasę maratonu, czyli czterdzieści dwa kilometry lub trasę skróconą – dziesięć kilometrów (zapisy i dodatkowe informacje na temat tego biegu dostępne są pod adresem: https://lodzmaraton.pl).

Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się biegi charytatywne. Każdy uczestnik, który decyduje się wziąć udział w takim biegu wspiera osobę lub fundację, dla której organizowana jest impreza. Często jest to nie tylko wsparcie materialne, ale również duchowe. Najbliższy bieg charytatywny w Łodzi odbędzie się 4 kwietnia. Jest on organizowany w celu pomocy najmłodszym Pacjentom Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dystans, z którym zmierzą się uczestnicy biegu to pięć kilometrów.

29 sierpnia 2020 roku będzie miał miejsce kolejny Bieg Fabrykanta. Pierwsza jego edycja miała miejsce w 2011 roku i od tego czasu w wydarzeniu bierze udział coraz więcej osób. Bieg Fabrykanta jak co roku odbywa się na terenie Księżego Młyna w Łodzi. Zaplanowana trasa obejmuje dziesięć kilometrów po najciekawszych miejscach miasta. Docelowy bieg będą poprzedzały biegi dziecięce.

Imprezy biegowe mogą być związane z historią. Najpopularniejsze wydarzenia tego typu organizowane w Polsce w ostatnich latach, to bieganie wilczym tropem. Biegi te mają na celu uczczenie pamięci żołnierzy wyklętych, czyli powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Następny tego typu bieg w Łodzi będzie miał miejsce 1 marca. Zawody będą miały miejsce na terenie Parku na Zdrowiu im. Józefa Piłsudskiego. Dystanse do pokonania to pięć kilometrów, a także tysiąc dziewięćset sześćdziesiąt trzy metry (liczba ta ma upamiętniać datę śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych).

Choć większość imprez biegowych obywa się w ciągu dnia, możemy spotkać się także z biegami nocnymi (w ostatnich latach były one wielokrotnie organizowane na terenie Łodzi i województwa łódzkiego). Nie wszystkie biegi mają charakter tradycyjny – od czasu do czasu pojawiają się ogłoszenia imprez biegowych Nordic Walking. W niektórych biegach mogą uczestniczyć również osoby na wózkach inwalidzkich (Wings for Life World Run, który odbędzie się 3 maja

Oceń ten post
reklama
blank
Artykuł sprawdzony merytorycznie przez ekspertów portalu StaloweZdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here