BCAA – ogólnie

0

BCAA (branched chained amino acids), to po prostu aminokwasy rozgałęzione, których nasz organizm nie produkuje: leucyna, izoleucyna i walina, stąd potrzeba ich uzupełniania poprzez suplementację. Stanowią one ważne źródło energii dla naszego organizmu i są niezbędne do syntezy niemal wszystkich białek. Około 30% mięśni składa się z aminokwasów rozgałęzionych (BCAA). Podczas gdy większość aminokwasów ulega przemianom w naszej wątrobie, BCAA wykorzystywane są bezpośrednio w mięśniach.

Według ostatnich badań ich obecność w mięśniach hamuje rozpad białek w nich obecnych. Mogą one również zwiększyć wydzielanie niektórych hormonów anabolicznych takich jak hormon wzrostu.

Suplementacja BCAA jest ważna przy treningach siłowych, wytrzymałościowych oraz szybkościowych. Przyjmowanie tych aminokwasów odgrywa dużą rolę w regeneracji i wzroście masy mięśniowej, gdyż ich obecność w organizmie powoduje zmniejszanie się procesów katabolicznych i pobudzanie tych anabolicznych, co potwierdzają liczne badania naukowe.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here