BCAA – aminokwasy rozgałęzione

0

Dynamiczny rozwój rynku suplementacji sprawił, że z uwagi na ogromny wybór produktów, wiele osób czuje się zwyczajnie zagubionych. Nic w tym dziwnego, albowiem bez elementarnej wiedzy, łatwo dokonać złego wyboru. Suplementy powinny być stosowane celowo, co oznacza, że zależnie od naszego celu, wybieramy odpowiednie suplementy, które pomogą nam ów cel osiągnąć. Na rynku istnieją jednak suplementy, które z uwagi na ich właściwości możemy nazwać „uniwersalnymi”. Jednym z takich suplementów są aminokwasy BCAA, które omówię w tym artykule. Zapraszam do lektury.

BCAA to tzw. aminokwasy rozgałęzione (z ang. branched chain amino acids). Aminokwasy te odgrywają ogromną rolę w przypadku osób trenujących. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że trening powoduje niemal całkowite wypłukanie glikogenu z mięśni. W tym momencie suplemtacja BCAA jest wskazana.

Sezon letni nader często kojarzony jest z redukcją tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – dietą redukcyjną oraz sporą ilością treningu siłowego, a ponadto treningu cardio czy treningu interwałowego. Nic dziwnego, że wiele osób, które redukują wagę czują się zwyczajnie zmęczone. Zmęczone nie tylko fizycznie, ale i poniekąd „wypalone”. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż nasz układ nerwowy również męczy się, co nazywane jest „zmęczeniem ośrodkowym”. Suplementacja BCAA jest w tym wypadku wysoce wskazana, z uwagi na fakt, iż BCAA pozytywnie wpływa na wymienione wyżej dwa typy zmęczenie, zmniejszając ich negatywne skutki. Idzie za tym nie tylko lepsza regeneracja, ale i przede wszystkim – samopoczucie.

Dlaczego BCAA możemy nazwać suplementem uniwersalnym? Przede wszystkim dlatego, że wpływa na aspekt, który jest kluczowy w każdym sporcie – aspekt regeneracji. Niezależnie od uprawianej przez Ciebie dyscypliny, prędzej czy później, odczujesz negatywne skutki reżimu treningowego. Prawidłowa regeneracja to klucz w ciągłości osiąganych rezultatów. Każdy opuszczony trening, każdy oszukany posiłek oddala Cię od założonego celu. Przypomnij sobie wtedy słowa tego artykułu, a przede wszystkim fakt, że ze zmęczeniem skutecznie można walczyć…

-art. sponsorowany-

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here