Balsam do włosów bez spłukiwania – wygoda i skuteczność

0

Zadbane włosy to ogromny atut. Jednak nie zawsze dysponujemy czasem na ich skuteczną pielęgnację, ze względu na czas działania produktów. Skoncentrowane i intensywne w działaniu odżywki i maski wymagają dłuższego czasu, aby skutecznie zadziałały na włosy, szczególnie zniszczone zabiegami fryzjerskimi.

Zabiegi fryzjerskie a zniszczenie włosów

Zabiegi te to najczęściej farbowanie włosów. Farbowanie to jeden z najczęstszych zabiegów na włosy, które wykonujemy zarówno w domu, jak i w salonach fryzjerskich. Koloryzacja włosów ma na celu nadanie im pożądanej barwy, a także ukrycie siwych włosów. Niezależnie od tego, czy rozjaśniamy włosy, czy też farbujemy je na ciemny kolor kosmetyki do koloryzacji uszkadzają strukturę włosów i powodują ich przesuszenie. Często też prostujemy włosy, kręcimy je na lokówce i trwale, jak i rozjaśniamy.

Maski i balsamy bez spłukiwania – który wybrać?

Chcąc zachować piękne i zdrowe włosy należy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, zwłaszcza jeśli są to włosy farbowane. Bardzo dużą skuteczność wykazują maski do włosów farbowanych, które odżywiają, wzmacniają i naprawiają uszkodzoną strukturę włosa. Dzięki nim włosy stają się zdrowe, lśniące i mocne. Maska jednak powinna być stosowana rzadziej niż po każdym myciu włosów, aby uniknąć przeciążenia.

Balsam do włosów bez spłukiwania to propozycja na co dzień, kiedy po umyciu włosów nie chcemy ich przeciążyć, a jednocześnie nie mamy możliwości skorzystania z tradycyjnej maski czy odżywki. Balsam do włosów bez spłukiwania nadaje włosom sprężystość, ułatwia rozczesywanie i pozwala je nawilżyć w szybki sposób.

Wybór balsamu a typ włosów

Bardzo ważne jest również dostosowanie kosmetyku do typu naszych włosów. Dlaczego? Ze względu na ich grubość, która decyduje o wyborze kosmetyku i efekcie jego działania. Włosy grube, sztywne i mocne nawet po częstym nakładaniu intensywnej maski nie odczują tego szczególnie, nie staną się też zbyt szybko oklapnięte i przeciążone.

W przypadku włosów przetłuszczających się u nasady preparat nakładamy od połowy włosów, aż po ich końcówki. Dla wzmocnienia efektu można nałożyć foliowy czepek oraz ręcznik, gdyż pod wpływem ciepła łuski włosów otwierają się i wchłaniają substancje odżywcze. Tutaj balsam będzie doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Inaczej w przypadku włosów cienkich – dla ich zdrowia i kondycji wskazane są bardziej delikatne balsamy, można go zatem stosować zamiennie z odżywką, aby nie przeciążyć włosów.

4.5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here