Apteka internetowa – dlaczego warto zamawiać leki i suplementy przez Internet?

0

Mocno rozwijająca się sprzedaż przez internet zachęca do przenoszenia biznesów do sieci lub bezpośredniego tworzenia ich w tym miejscu. Z takiej opcji korzystają sklepy z ubraniami, bieliznom, akcesoriami, żywnością, dekoracjami czy ozdobami, a także apteki. Te ostatnie to świetna alternatywa dla standardowych, czyli stacjonarnych punktów, tracących na popularności. Mimo pojawiających się na początku lekkich obaw warto przyjrzeć się i poznać pozytywy płynące z zamawiania leków, kosmetyków i suplementów przez internet.

Jak rozpoznać legalną aptekę internetową?

Aby w pełni legalnie kupować leki i suplementy należy wcześniej zapoznać się z wybraną apteką oraz sprawdzić ją pod kątem działalności w sieci. Istnieje kilka wytycznych, wymaganych do zamieszczenia na stronie, które to powinno się zweryfikować przed dokonaniem zamówienia. Należą do nich:

  • adres apteki stacjonarnej na podstawie której działa ta internetowa,
  • adres Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, odpowiedniego dla apteki,
  • zezwolenia na prowadzenie tego rodzaju biznesu,
  • logotyp Unii Europejskiej,
  • telefoniczne dyżury farmaceutów,
  • zawarte odesłanie do Biuletynu Informacji Publicznej GIF-u, które to informuje o przepisach i ryzyku związanym z zakupami online.

Zawartość tych informacji sprawia, iż można obdarzyć aptekę zaufaniem i z przyjemnością korzystać z jej asortymentu. Natomiast, jeśli na stronie nie ma podanych pełnych informacji lub danych kontaktowych, nie da się uzyskać szybkiej i profesjonalnej porady, wybór produktów jest mały lub ogranicza się do leków na potencję, preparatów do odchudzania czy też sterydów anabolicznych, a także sprzedaż prowadzona jest na serwisach ogłoszeniowych lub forach należy jak najszybciej zrezygnować z usług takiej strony. Może ona być niebezpieczna i oferować produkty zagrażające zdrowiu, a nawet życiu .

Apteka internetowa jako duża oszczędność czasu

Długie stanie w kolejce wśród osób chorych, może być mocno uciążliwe, tym bardziej, jeśli jest się w nie najlepszej kondycji. Dlatego też z pomocą przychodzą apteki internetowe, które to oszczędzają mnóstwo czasu. Nie tylko nie czeka się w nich na swoją kolej, ale również nie dojeżdża. Szczególnie jest to ważne dla osób z małych miejscowości, starszych czy też schorowanych. Dodatkowo w stacjonarnej aptece mogą pojawić się problemy z dostępnością danego leku, dlatego też czas oczekiwania lub dotarcia do innej apteki się wydłuża. Inaczej jest robić zamówienie przez internet gdzie wszystkie informacje, wybory, dostępność oraz płatności robi się z dogodnego dla siebie miejsca. Kolejnym plusem robienia zakupów w sieci jest możliwość zrobienia ich o dogodnej porze dnia lub nocy.

Oszczędność pieniędzy i wygoda dzięki zamówieniu przez internet

Oszczędzanie pieniędzy dzięki zamówieniom w aptece internetowej wiąże się ze zniknięciem opłat za paliwo czy bilety, przemieszczaniem między aptekami, ale również z mniejszymi cenami czy większą ilością rabatów. Szczególnie korzystne będą zakupy w większych ilościach, do których dorzucane są gratisy (np. kosmetyki, suplementy, kosmetyczki, akcesoria) lub oferta darmowej przesyłki. Kolejnym plusem jest wygoda związana z doręczaniem do domu zamówienia, szczególnie ważna dla osób starszych lub zapracowanych, niemogących poświęcać dużej ilości czasu na poszukiwanie produktów leczniczych.

Szerszy asortyment w aptekach internetowych

Ogromnym plusem, który wpływa na zwiększenie konkurencyjności apteki internetowej nad stacjonarną, jest szeroki asortyment zarówno leków, produktów leczniczych, kosmetyków, środków leczniczych, jak i suplementów czy nawet sprzętu medycznego. Oferty są bardzo różnicowane, co za tym idzie, jest możliwość dopasowania produktu do własnych potrzeb. Dodatkowo każda z propozycji jest szczegółowo opisana, aby każdy klient mógł wybrać coś dla siebie. Warto podkreślić, iż apteka internetowa oferuje również zamienniki leków, co przyśpiesza realizację zamówienia oraz oszczędza czas i pieniądze. Wszystkie te plusy wpływają na coraz wyższą jakość prowadzenia takiej działalności i oferowanych usług, co sprawia, że zakupy przez internet nie tylko leków, ale również dermokosmetyków czy suplementów, zyskują mocno na popularności wśród Polaków.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here