Apteka internetowa – dlaczego warto zamawiać leki i suplementy przez Internet?

0

Mocno rozwijająca się sprzedaż przez internet zachęca do przenoszenia biznesów do sieci lub bezpośredniego tworzenia ich w tym miejscu. Z takiej opcji korzystają sklepy z ubraniami, bieliznom, akcesoriami, żywnością, dekoracjami czy ozdobami, a także apteki. Te ostatnie to świetna alternatywa dla standardowych, czyli stacjonarnych punktów, tracących na popularności. Mimo pojawiających się na początku lekkich obaw warto przyjrzeć się i poznać pozytywy płynące z zamawiania leków, kosmetyków i suplementów przez internet.

Jak rozpoznać legalną aptekę internetową?

Aby w pełni legalnie kupować leki i suplementy należy wcześniej zapoznać się z wybraną apteką oraz sprawdzić ją pod kątem działalności w sieci. Istnieje kilka wytycznych, wymaganych do zamieszczenia na stronie, które to powinno się zweryfikować przed dokonaniem zamówienia. Należą do nich:

  • adres apteki stacjonarnej na podstawie której działa ta internetowa,
  • adres Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, odpowiedniego dla apteki,
  • zezwolenia na prowadzenie tego rodzaju biznesu,
  • logotyp Unii Europejskiej,
  • telefoniczne dyżury farmaceutów,
  • zawarte odesłanie do Biuletynu Informacji Publicznej GIF-u, które to informuje o przepisach i ryzyku związanym z zakupami online.

Zawartość tych informacji sprawia, iż można obdarzyć aptekę zaufaniem i z przyjemnością korzystać z jej asortymentu. Natomiast, jeśli na stronie nie ma podanych pełnych informacji lub danych kontaktowych, nie da się uzyskać szybkiej i profesjonalnej porady, wybór produktów jest mały lub ogranicza się do leków na potencję, preparatów do odchudzania czy też sterydów anabolicznych, a także sprzedaż prowadzona jest na serwisach ogłoszeniowych lub forach należy jak najszybciej zrezygnować z usług takiej strony. Może ona być niebezpieczna i oferować produkty zagrażające zdrowiu, a nawet życiu .

Apteka internetowa jako duża oszczędność czasu

Długie stanie w kolejce wśród osób chorych, może być mocno uciążliwe, tym bardziej, jeśli jest się w nie najlepszej kondycji. Dlatego też z pomocą przychodzą apteki internetowe, które to oszczędzają mnóstwo czasu. Nie tylko nie czeka się w nich na swoją kolej, ale również nie dojeżdża. Szczególnie jest to ważne dla osób z małych miejscowości, starszych czy też schorowanych. Dodatkowo w stacjonarnej aptece mogą pojawić się problemy z dostępnością danego leku, dlatego też czas oczekiwania lub dotarcia do innej apteki się wydłuża. Inaczej jest robić zamówienie przez internet gdzie wszystkie informacje, wybory, dostępność oraz płatności robi się z dogodnego dla siebie miejsca. Kolejnym plusem robienia zakupów w sieci jest możliwość zrobienia ich o dogodnej porze dnia lub nocy.

Oszczędność pieniędzy i wygoda dzięki zamówieniu przez internet

Oszczędzanie pieniędzy dzięki zamówieniom w aptece internetowej wiąże się ze zniknięciem opłat za paliwo czy bilety, przemieszczaniem między aptekami, ale również z mniejszymi cenami czy większą ilością rabatów. Szczególnie korzystne będą zakupy w większych ilościach, do których dorzucane są gratisy (np. kosmetyki, suplementy, kosmetyczki, akcesoria) lub oferta darmowej przesyłki. Kolejnym plusem jest wygoda związana z doręczaniem do domu zamówienia, szczególnie ważna dla osób starszych lub zapracowanych, niemogących poświęcać dużej ilości czasu na poszukiwanie produktów leczniczych.

Szerszy asortyment w aptekach internetowych

Ogromnym plusem, który wpływa na zwiększenie konkurencyjności apteki internetowej nad stacjonarną, jest szeroki asortyment zarówno leków, produktów leczniczych, kosmetyków, środków leczniczych, jak i suplementów czy nawet sprzętu medycznego. Oferty są bardzo różnicowane, co za tym idzie, jest możliwość dopasowania produktu do własnych potrzeb. Dodatkowo każda z propozycji jest szczegółowo opisana, aby każdy klient mógł wybrać coś dla siebie. Warto podkreślić, iż apteka internetowa oferuje również zamienniki leków, co przyśpiesza realizację zamówienia oraz oszczędza czas i pieniądze. Wszystkie te plusy wpływają na coraz wyższą jakość prowadzenia takiej działalności i oferowanych usług, co sprawia, że zakupy przez internet nie tylko leków, ale również dermokosmetyków czy suplementów, zyskują mocno na popularności wśród Polaków.

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here