Tabletki na odchudzanie -10 najlepszych spalaczy tłuszczu (ranking 2021)

Zakup tabletek na odchudzanie to jedna z pierwszych myśli osób, które decydują się na podjęcie walki z nadprogramowymi kilogramami. Odchudzanie (zwłaszcza, gdy zmagamy się z dużą nadwagą lub otyłością) to proces długotrwały, wymagający od nas wyrzeczeń. Zupełnie naturalne jest, że szukamy środków, które pomogą nam nieco go ułatwić, skrócić. Dla części ludzi zakup suplementu na odchudzanie jest potwierdzeniem podjętej decyzji. Skoro poczyniliśmy inwestycje, teraz nie możemy się już wycofać.

Czynników, które skłaniają nas do rozpoczęcie odchudzanie jest wiele. Część osób przechodzi na dietę wiosną, kiedy czuje zbliżające się lato. Tycie zimą jest naturalne, jednak, żeby atrakcyjnie wyglądać na plaży trzeba postarać się o zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów. Dla innych (zwłaszcza tych z dużą nadwagą) dieta jest prawdziwą rewolucją. Ludzie ci w pewnym momencie zdają sobie sprawę jak bardzo nadmierna waga utrudnia im życie. Decydują się na odchudzanie, żeby poprawić stan swojego zdrowia, a także poczuć się lepiej.

Sposobów na pozbycie się nadwagi jest wiele. Zazwyczaj najlepsze rezultaty osiągamy w momencie, gdy połączymy je ze sobą. Nie da się ukryć, że podstawą dla osób, które chcą schudnąć jest dieta. W żadnym wypadku nie powinna być to dieta cud (zwłaszcza tych, które pojawiają się w czasopismach dla kobiet na kilka tygodni przed rozpoczęciem wakacji). Należy pogodzić się z faktem, że nie da się schudnąć szybko, dużo i trwale. Nawet jeśli zdecydujemy się na zastosowanie głodówki, nasz organizm prędzej czy później odmówi nam posłuszeństwa. Większość osób nie jest w stanie wytrwać dłużej na niskokalorycznej diecie. Na tych bardziej wytrwałych, którym się to udaje czeka efekt jojo. Nie jesteśmy w stanie całe życie odżywiać się warzywami. Takie postępowanie to prosta droga do wyniszczenia organizmu, które może nawet zakończyć się śmiercią. Oczywiście nie należy zakładać, że głodówki są złe. Należy je jednak traktować jako sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn, a nie metodę na odchudzanie. Dobra dieta to taka, która dostarcza nam nieco (ale nie dużo) mniej energii niż wynosi dzienne zapotrzebowanie organizmu, a jednocześnie jest zasobna we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. 

Osoby, które chcą schudnąć trwale, a jednocześnie atrakcyjnie wyglądać po zakończeniu diety nie mogą tracić na wadze zbyt szybko (optymalne tempo odchudzania to pół kilograma na tydzień). Potrzeba tu dużo cierpliwości, a także akceptacji dla nowego stylu życia (po zakończeniu diety nie możemy wrócić do dawnych przyzwyczajeń – jeśli tak zrobimy, prędzej czy później powrócimy również do dawnych gabarytów.

Współcześnie bardzo dużo mówi się o tym, że nie jest możliwe trwałe schudnięcie bez regularnej aktywności fizycznej. Nie jest to prawdą, gdyż samo ograniczenie ilości spożywanych kalorii skutkuje zmniejszeniem masy ciała. Jednocześnie ćwiczenia podczas kuracji odchudzającej są jak najbardziej wskazane. Unikajmy jednak bardzo intensywnych, forsujących treningów. Dla osób odchudzających się odpowiednia będzie umiarkowana aktywność fizyczna. W sytuacji gdy mamy problem z otyłością sprawdzi się nawet lekka aktywność (spacery na początek są jak najbardziej wystarczające).

Część dietetyków zapomina o tym jak wielką wagę ma sen podczas odchudzania. Istnieje wiele badań, z których wynika, że niedostateczna ilość snu sprzyja tyciu. Dzieje się tak dlatego, że podczas snu nasz organizm regeneruje się, ma miejsce także regulacja gospodarki hormonalnej. Pamiętajmy, że zaburzenia na tle hormonalnym mogą sprawić, że nie uda się nam schudnąć nawet, gdy będziemy jeść same warzywa. Odchudzanie powinno być okresem szczególnego dbania o nasz organizm.

Świetnym sposobem na wspomaganie procesów odchudzania jest przyjmowanie suplementów diety. U części osób mogą one zadziałać jak placebo – już sama wiara w odchudzające działanie tabletek przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej. Nie oznacza to jednak, że tabletki na odchudzanie to placebo. Duża część z nich zawiera wiele substancji aktywnych, które mogą w realny sposób przyspieszać chudnięcie.

Osoby wybierające suplementy diety na odchudzanie często mają wiele obaw. Nie są pewne czy preparat, w który inwestują (często niemałe) pieniądze będzie skuteczny. Mogą się obawiać także o swoje zdrowie.

Choć suplementy diety dostępne na polskim rynku mogą rzeczywiście bardzo różnić się pod względem jakości, nie oznacza to, że nie są one pomocne. Trzeba jedynie dokonać trafnego wyboru. Mamy nadzieję, że nasz ranking Ci to ułatwi. Umieściliśmy w nim najlepsze naszym zdaniem, a także zdaniem dietetyków i innych konsumentów tabletki odchudzające.

W poniższym rankingu znajdują się suplementy diety, które:

✅ charakteryzują się wysoką skutecznością,

✅ przed wprowadzeniem na rynek zostały dokładnie przebadane,

✅ są w pełni bezpieczne dla zdrowia (i nie powodują żadnych skutków ubocznych),

✅ zbierają najwyższe noty u konsumentów,

✅ a także odznaczają się wyjątkowo korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Suplementy diety na odchudzanie, które są skuteczne

Wiele osób, które kiedykolwiek próbowały się odchudzać wyrobiły sobie negatywne opinie na temat tabletek na odchudzanie. Nie ma w tym przesady. Polskie sklepy i apteki są co roku zalewane przez coraz do nowe preparaty odchudzające, których producenci obiecują wiele. Zazwyczaj dostępne są one w atrakcyjnych cenach… i na tym kończą się ich zalety. Część z nich nie tylko nie działa, ale ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Z tego względu przed zakupem drogeryjnych kapsułek należy dokładnie się zastanowić. W żadnym wypadku nie powinniśmy eksperymentować na własnym zdrowiu. 

Warto powiedzieć kilka słów o negatywnych konsekwencjach stosowania nieodpowiednich suplementów na odchudzanie. Ich przyjmowanie może sprawić, że będziemy mieć problemy z:

❌ ZASYPIANIEM. Choć trudno to sobie wyobrazić niektóre tabletki na odchudzanie mogą nas doprowadzić nawet do bezsenności, która ma zgubny wpływ na nasz organizm (w tym również na zdolność do zrzucenia wagi – zbyt mało snu to zaburzenia gospodarki hormonalnej i często nadprogramowe kilogramy). U części osób zażywających niesprawdzone suplementy odchudzające może dojść nawet do halucynacji. Dzieje się tak dlatego, że niektóre produkty tego typu zawierają amfetaminę (często nie jest ona wymieniona w składzie).

❌ ZBYT CZĘSTYM ODDAWANIEM MOCZU. Producenci suplementów diety doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że usunięcie nadmiaru wody z organizmu wiąże się z utratą kilogramów (przy czym tkanka tłuszczowa, której najbardziej chcemy się pozbyć pozostaje nietknięta). Dodają więc do swoich wyrobów substancje o działaniu moczopędnym. W efekcie ich przyjmowania nerki produkują większe ilości moczu. Niestety długotrwałe przyjmowanie tego typu suplementów może doprowadzić do uszkodzenia nerek, a także śledziony.

❌ ZABURZENIAMI PAMIĘCI. Trudno jest sobie wyobrazić, że preparaty odchudzające mają jakiś wpływ na naszą pamięć. Niestety niektóre preparaty, których zadaniem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej powodują efekty uboczne w postaci uczucia suchości w ustach, zaburzeń wzroku, a nawet całkowitej utraty pamięci.

❌ ANOREKSJĄ.  Często zdarza się, że suplementy diety na odchudzanie hamują apetyt. Część z nich zawiera substancje powodujące całkowitą utratę łaknienia. Ich długotrwałe przyjmowanie uzależnia i może doprowadzić nawet do rozwoju tak poważnych chorób jak anoreksja. Dodatkowo ich przyjmowanie może spowodować różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

❌ Ryzyko związane z przyjmowaniem niesprawdzonych suplementów diety jest ogromne. Oczywistym wydaje się więc, że ich zakupu nie należy dokonywać pochopnie. Niektórym osobom wydaje się, że skoro preparat jest dostępny w aptece lub drogerii, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Jest to złudne poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że to ostatecznie my jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego zdrowia.

Jakie są cechy skutecznego suplementu diety?

Dobrej jakości suplementy diety wspierające procesy odchudzania działają zazwyczaj na trzy sposoby. Część z nich skupia się na zmniejszaniu apetytu. Po ich spożyciu czujemy się pełniejsi, mamy uczucie długotrwałej sytości (jest to zazwyczaj wynik obecności błonnika, który na skutek kontaktu z wodą zwiększa swoją objętość). W efekcie potrzeba sięgania po słodkie przekąski pomiędzy posiłkami zostaje zniwelowana. Tego typu preparaty wydają się idealne dla osób, które nie mogą schudnąć, gdyż mają potrzebę podjadania pomiędzy posiłkami.

Duża grupa tabletek na odchudzanie skupia się na przyspieszeniu metabolizmu. Kiedy nasza przemiana materii jest szybka, zdecydowanie szybciej spalamy nadprogramowe kilogramy, pomimo że nie stosujemy niskokalorycznych diet. Tego typu preparaty dobrze sprawdzą się u osób dojrzałych (musimy zdawać sobie sprawę, że w miarę upływu lat nasz metabolizm zwalnia), a także tych, które spowolniły swoją przemianę materii poprzez stosowanie głodówek i popularnych diet cud.

Suplementy diety na odchudzanie mogą również ograniczać wchłanianie tłuszczów z posiłków, w efekcie sprawiają, że spożywane przez nas dania stają się automatycznie mniej kaloryczne.

Cechą charakterystyczną skutecznych, a zarazem bezpiecznych suplementów diety jest skład, który opiera się przede wszystkim na naturalnych substancjach pochodzenia roślinnego. Warto zwracać uwagę, czy roślinne składniki pochodzą z upraw ekologicznych (tylko wówczas są one wolne od pestycydów i innych substancji, które mogłyby potencjalnie zagrażać naszemu zdrowiu).

Najlepsze suplementy diety na odchudzanie 2021. Top 10:

Suplementy diety, które znajdują się w poniższym rankingu zostały uporządkowane według jakości i skuteczności. Braliśmy pod uwagę wiele czynników takich jak skład, bezpieczeństwo stosowania, stosunek jakości do ceny, działanie. Naszymi priorytetami są zdecydowanie skuteczność i bezpieczeństwo dla zdrowia. Jakość naszym zdaniem jest o wiele ważniejsza niż cena. Skuteczne tabletki na odchudzanie bez wątpienia należą do produktów, w które warto zainwestować.

Wszystkie informacje dotyczące suplementów zawartych w tym rankingu pochodzą z opracowań naukowych, a także opinii klientów, którzy mieli już okazję z nich korzystać. Należy pamiętać, że efekty odchudzania to kwestia bardzo indywidualna. Nie jesteśmy w stanie nikomu zagwarantować, że schudnie określoną ilość kilogramów. Pamiętajmy, że wiele zależy tu od wagi wyjściowej, tempa metabolizmu, płci, wieku, diet, które stosowaliśmy ostatnio. Oczywistym jest więc, że wyniki będą się różniły w zależności od osoby.

Nr. Nazwa  Skuteczność działania
1 Keto Actives Można zrzucić od 6 do 15 kilogramów w ciągu 5 tygodni
2 Fast Burn Extreme Można zrzucić 5-12 kg w ciągu 5 tygodni
3 Piperinox Można zrzucić 5-10 kg w ciągu 5 tygodni
4 Green Barley Plus Można zrzucić 4-9 kg w ciągu 5 tygodni
5 Ekstrakt z zielonej herbaty Można  zrzucić 2-6 kg w ciągu 5 tygodni
6 CUTTING EDGE™ Można zrzucić 2-5 kg w ciągu 5 tygodni
7 Lean11™ Można stracić  2-5 kg w ciągu 5 tygodni
8 Ekstrakt z zielonej kawy Można zrzucić 2-4 kg w ciągu 5 tygodni
9 Kofeina Można zrzucić 2-3 kg w ciągu 5 tygodni
10 Glukomannan Można stracić 2-3 kg w ciągu 5 tygodni

 

  1. Keto Actives

blankObecnie pierwsze miejsce w rankingu tabletek na odchudzanie zajmuje suplement diety Keto Actives. Charakteryzuje się on naturalnym, bezpiecznym dla zdrowia, a jednocześnie wyjątkowo skutecznym składem. Producent połączył w nim między innymi  ekstrakty z zielonej herbaty, naturalną kofeinę bezwodną, ekstrakty z korzenia pokrzywy indyjskiej, witaminę B6, ekstrakt z owoców gorzkiej pomarańczy, chrom, ekstrakt z Garcinia Cambogia, a także ekstrakt z owoców papryki rocznej. Suplemetacja Keto Actives polecana jest szczególnie osobom zainteresowanym dietą ketogeniczną, gdyż zawarte w nim składniki pozwalają szybciej wejść w stan ketozy.

Istnieją wiarygodne badania naukowe, które sugerują, że Keto Actives pozwala chudnąć w tempie od dwóch do trzech kilogramów tygodniowo [1] [2] (co w ciągu pięciu tygodni daje nawet piętnaście kilogramów).

Spektakularne rezultaty sprawiają, że suplement Keto Actives cieszy się wielką popularnością nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Budzi on z jednej strony zainteresowanie, z drugiej natomiast nieufność. Nie wszystkim bowiem odpowiada tak szybkie tempo chudnięcia. Osoby, które chciałyby chudnąć nieco wolniej mogą skorzystać z suplementów diety, które zajmują niższe miejsca w naszym rankingu.

Większość opinii na temat tego preparatu jest bardzo pozytywna. Jeżeli znajdujemy mniej przychylne komentarze, zazwyczaj odnoszą się one do wysokiej ceny lub też koniecznością zamawiania preparatu za pośrednictwem sieci.

Opinie o Keto Actives z forum

„Stres zawsze powoduje u mnie ataki obżarstwa. W ostatnim czasie miałam w pracy dużo nerwowych sytuacji. Atmosfera w domu również była napięta. W efekcie przytyłam dużo powyżej dziesięciu kilogramów. Byłam przerażona. Zależało mi na znalezieniu suplementu diety, który umożliwia szybkie pozbycie się nadprogramowej masy ciała. Tak trafiłam na Keto Actives. Jestem zachwycona rezultatami.”

„Zdecydowałam się na zamówienie tabletek Keto Actives w związku z rozpoczęciem diety ketogenicznej. Wiedziałam, że na samej diecie będę czuła się świetnie. Jedynym problemem jest okres, w którym organizm przechodzi w stan ketozy. U wielu osób jest to prawdziwy dramat. Keto Actives pozwolił mi przejść w stan ketozy w maksymalnie szybkim tempie, zminimalizował również efekty uboczne. Polecam go wszystkim osobom zainteresowanym dietą wysokotłuszczową.”

„Keto Actives jest pierwszym suplementem diety, który zadziałał w moim przypadku. Zamówiłem online trzy kolejne opakowania.”

„Jestem dietetykiem i niemal codziennie spotykam się z pytaniami moich pacjentów o najlepsze suplementy diety. W ostatnich miesiącach coraz częściej polecam Keto Actives, który do tej pory nigdy mnie nie zawiódł.”

W skrócie o Keto Actives:

✔️ są to najsilniejsze dostępne na rynku tabletki na odchudzanie,

✔️ suplement charakteryzuje się doskonałym, w pełni naturalnym składem,

✔️ jest on bezpieczny dla zdrowia,

✔️ według konsumentów i dietetyków to najlepszy wybór na diecie ketogenicznej,

✔️ jego stosowanie nie tylko pozwala schudnąć. Powoduje również szereg korzyści zdrowotnych: wspiera funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, przedłuża życie, działa ochronne na układ nerwowy,

✔️ dzięki niemu odchudzanie jest prostsze, gdyż hamuje on apetyt i zapewnia uczucie pełności po posiłku.

Odbierz darmowe opakowanie Keto-Actives, promocja ograniczona czasowo

Strona producenta Aktualne promocje Keto Actives opinie

  1. Fast Burn Extreme

blankFast Burn Extreme to jeden z najlepszych suplementów na odchudzanie dostępnych na rynku. Dzięki niemu można w znaczący sposób przyspieszyć procesy odchudzania. Z drugiej strony możemy być pewni, że jest on w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia i nie spowoduje efektów ubocznych (o ile oczywiście nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek z jego składników i przyjmujemy go zgodnie z zaleceniami producenta).

W składzie preparatu znajdziemy między innymi ekstrakty z zielonej herbaty, ekstrakty z pokrzywy indyjskiej, wyciągi ze skórki gorzkiej pomarańczy, ekstrakty z Garcinia Cambogia, wyciągi z papryki, kofeinę, chrom, a także witaminą B6. Jak widać skład jest bogaty, jednak możemy mieć pewność, że w składzie tego suplementu nie ma ani jednej zbędnej substancji.

Naturalne składniki pochodzące z certyfikowanych upraw to dla nas gwarancja bezpieczeństwa. Udowodniono, że Fast Burn Extreme pozwala skutecznie hamować apetyt i zmniejszać głód [8]. Dodatkowo obecne w nim substancje mają wpływ na przyspieszenie przemiany materii [9], spalanie tłuszczu [10], ilość energii (jest to szczególnie ważne dla osób, które nie tylko stosują dietę, ale również trenują). Dzięki Fast Burn Extreme modelowanie sylwetki będzie znacznie łatwiejsze i szybsze.

Liczne badania sugerują, że Fast Burn Extreme jest wyjątkowo skuteczny jeśli chodzi o wspomaganie procesów odchudzania [11] .

 Zamów z rabatem 20%, promocja dla naszego portalu

Strona producenta Aktualne promocje Fast Burn Extreme opinie

  1. Piperinox

blankPiperinox to suplement diety przeznaczony dla osób wymagających, którym nie zależy jednak na ekstremalnie szybkim tempie chudnięcia. W jego składzie znajdziemy tylko i wyłącznie naturalne składniki o silnym działaniu odchudzającym.

Suplement diety Piperinox to przede wszystkim: BioPerine® (jest ona opatentowanym składnikiem aktywnym, który został wyizolowany z owoców czarnego pieprzu), ekstrakt z kory cynamonu, ekstrakt z korzenia imbiru, wyciągi z nasion guarany, chrom, ekstrakt z papryki i ekstrakt z gorzkiej pomarańczy.

Piperinox doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy zależy nam na przyspieszeniu przemiany materii (która uległa spowolnieniu na skutek upływu lat lub stosowania niskokalorycznych diet). Regularne przyjmowanie tego suplementu sprawi, że będziemy chudnąć bez konieczności wprowadzania bardzo restrykcyjnej diety. Tempo chudnięcia osób stosujących Piperinox jest optymalne, co zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jojo po zakończeniu kuracji odchudzającej.

Podsumowując – udowodniono, że Piperinox skutecznie zmniejsza apetyt i zapewnia nam długotrwałe uczucie sytości po posiłku [12]. Co równie ważne – zwiększa on wrażliwość komórek na insulinę, dzięki czemu obniża poziom glukozy we krwi [13].

Strona producenta Aktualne promocje Piperinox opinie

  1. Green Barley Plus

green barley plusGreen Barley Plus to suplement diety, który dedykujemy osobom, które chcą schudnąć powoli, a jednocześnie trwale i bezpiecznie. Preparat nie tylko pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale też ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn i zmniejsza widoczność nieestetycznego cellulitu (za to z pewnością pokochają go kobiety).

W składzie Green Barley Plus znajdziemy najwyższej jakości zielony jęczmień, a także ekstrakty z Garcinia Cambogia.

Green Barey Plus to zdecydowanie lepszy wybór niż preparaty zawierające zielony jęczmień dostępne w aptekach. Wadą produktów aptecznych są przede wszystkim bardzo niskie dawki substancji aktywnych.

Zanim suplement został wprowadzony na rynek, dokładnie go przebadano. Z badań tych wynika, że jest on bardzo skuteczny jeżeli chodzi o obniżanie poziomu cukru i złego cholesterolu we krwi [15] [16]. Udowodniono również, że przyczynia się on do utraty nadprogramowych kilogramów [17], a dzięki ekstraktowi z Garcinia Cambogia skutecznie hamuje apetyt [18](sprawdzi się u osób, które nie mogą sobie poradzić z ochotą sięgania po przekąski pomiędzy posiłkami).

Suplement diety Green Barley Plus nie tylko hamuje apetyt i zmniejsza głód [19] [20], ale ma również wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego [21](dolegliwości trawienne są częstym problemem osób, które dopiero zaczynają się odchudzać).

Green Barley Plus jest jednym z najskuteczniejszych suplementów wspierających procesy odchudzania [22]. Jeżeli chcemy w pełni wykorzystać jego potencjał, koniecznie róbmy zakupy na stronie producenta.

Strona producenta Aktualne promocje Green Barley Plus opinie

  1. Ekstrakt z zielonej herbaty

Choć zielona herbata nie wszystkim kojarzy się z odchudzaniem, warto zdawać sobie sprawę, że w jej składzie znajduje się dużo kofeiny, a także przeciwutleniaczy. Ekstrakt z zielnej herbaty sprawia, że żyjemy dłużej, czujemy się lepiej, wyglądamy młodziej (jest to efekt długotrwałego działania przeciwutleniczy), a także chudniemy [23] [24].

Suplement skutecznie wspomaga odchudzanie, co wiąże się z faktem, że jego składniki przyspieszają naszą przemianę materii. Regularna suplementacja ekstraktu z zielonej herbaty sprawia, że chudniemy powoli (a jednak konsekwentnie) pomimo że nie zdecydowaliśmy się na stosowanie restrykcyjnych diet.

Wielką zaletą tego preparatu jest to, że nie tylko przyspiesza on spalanie tłuszczu[25], ale również działa ochronnie na mózg [26], a dzięki przeciwutleniaczom opóźnia procesy starzenia i chroni przed nowotworami [27].

Preparaty na odchudzanie z wyciągiem z zielonej herbaty można kupić w większości aptek. Nie polecamy ich jednak, gdyż zawierają one bardzo niskie stężenie składników aktywnych, co przekłada się na mierne efekty ich działania.

  1. CUTTING EDGE™

CUTTING EDGE™ to suplement diety, który przypadnie do gustu osobom, które chcą schudnąć niewiele lub też nie zależy im na szybkim tempie odchudzania. Na tle innych suplementów diety wyróżniają się one całodobowym działaniem. W przypadku tego suplementu zaleca się przyjęcie jednej tabletki przed snem, drugiej natomiast zaraz po wstaniu z łóżka.

Producent tego preparatu przekonuje, że dodaje on energii [28], a jednocześnie nie przeszkadza w zasypianiu (? – ze względu na zawartość kofeiny warto zachować ostrożność). Jego skuteczność i bezpieczeństwo zostały udowodnione naukowo.

W składzie tabletek znajdziemy ekstrakty z zielonej herbaty, cholinę, kofeinę, ekstrakt z zielonej kawy.

  1. Lean11™

Lean11™ to suplement diety, który zapewnia nam zastrzyk energii każdego dnia. W jego składzie znajdziemy między innymi cholinę, kofeinę, ekstrakty z zielonej kawy, czy ekstrakt z zielonej herbaty.

Udowodniono, że preparat skutecznie przyspiesza metabolizm [29], dzięki czemu chudniemy bez konieczności stosowania niskokalorycznej diety. Sprawdzi się on szczególnie u osób, które oprócz stosowania diety regularnie trenują (kofeina dodaje energii).

Badania naukowe potwierdzają, że wszystkie składniki preparatu pomagają w odchudzaniu [30] [31] [32].  Jednocześnie zawartość kofeiny sprawia, że przyjmowanie suplementu w drugiej połowie dnia może spowodować problemy z zasypianiem. Pamiętajmy, że sen jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym również do odchudzania.

  1. Ekstrakt z zielonej kawy

Ekstrakt z zielonej kawy jako składnik suplementów diety wspomagających odchudzanie stosowany jest od niedawna. Jego właściwości odchudzające spowodowane są wysoką zawartością kwasu chlorogenowego, który nie tylko pomaga schudnąć, ale również obniża poziom ciśnienia tętniczego i wykazuje właściwości przeciwnowotworowe.

Działanie ekstraktu z zielonej kawy jest na tyle delikatne, że poleca się go przede wszystkim osobom, które nie spieszą się z odchudzaniem (szybkie tempo chudnięcia jest z wielu względów niewskazane). Konsumenci cenią go gdyż jest w stanie skutecznie przyspieszyć metabolizm [33], a także pozytywnie oddziałuje na zdrowie [34].

W ekstrakcie z zielonej kawy znajdziemy również kofeinę, która pobudza i dodaje energii (a diecie odchudzającej jest to szczególnie potrzebne).

  1. Kofeina

Większość z nas codziennie rano pije kawę. Cenimy ją za właściwości pobudzające, zazwyczaj nie zdajemy sobie jednak sprawy, że zawarta w niej kofeina jest również skutecznym spalaczem tłuszczu.

Tabletki na odchudzanie, które zawierają duże ilości kofeiny spotykają się z zainteresowaniem osób, którym zależy na przyspieszeniu metabolizmu [35], a także wzroście energii [36].

Istnieją badania, które pokazują, że regularne przyjmowanie suplementów diety z kofeiną rzeczywiście pomaga schudnąć [37]. Warto jest spożywać je przed treningiem (zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy ochoty na ćwiczenia), nigdy jednak w drugiej połowie dnia (kofeina utrudnia, a w przypadku niektórych osób wręcz uniemożliwia zasypianie).

  1. Glukomannan

Glukomannan to nic innego jak błonnik pozyskiwany z korzenia rośliny o nazwie Konjak. Jego właściwości doceniono już w starożytnych Chinach. Jak pewnie większość z nas zdaje sobie sprawę – błonnik jest niezwykle pomocny w odchudzaniu. Pod wpływem wody zwiększa on swoją objętość, przez co zapewnia nam uczucie sytości. Dzięki błonnikowi jesteśmy w stanie unikać podjadania pomiędzy posiłkami, oczyszczamy również nasze jelita z toksyn. Warto zdawać sobie sprawę, że glukomannan hamuje wchłanianie tłuszczów z pożywienia, co sprawia, że nasze posiłki stają się mniej kaloryczne.

Osoby regularnie spożywające błonnik chudną średnio od dwóch do trzech kilogramów w ciągu pięciu tygodni. Nie jest to dużo, jednak takie tempo chudnięcia praktycznie chroni nas przed wystąpieniem efektu jojo. Glukomannan jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, pod warunkiem, że będziemy dawkować go zgodnie z zaleceniami producenta. Musimy pamiętać, że nadmiar błonnika jest dla naszego organizmu równie szkodliwy co jego niedobór.

Glukomannan powoduje spowolnienie opróżniania żołądka [38], przez co dłużej czujemy się syci. Pozytywny wpływ tego suplementu na zdrowie został udowodniony naukowo [39] [40].

Sposoby działania tabletek na odchudzanie

Jak już wspominaliśmy suplementy diety mogą pomagać w odchudzaniu na wiele sposobów. Niektóre skupiają się na usuwaniu nadmiaru wody z organizmu (przez co zmniejszają wagę, opuchnięcia, obrzęki i cellulit wodny). Jeżeli nie mamy problemu z zatrzymaniem wody w organizmie, ich zakup jest nieuzasadniony. Należy pamiętać, że takie preparaty w żaden sposób nie wpływają na zawartość tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.

Duża część preparatów odchudzających blokuje wchłaniania tłuszczów z pożywienia. Przyjmowanie ich przed posiłkiem automatycznie sprawia, że staje się on mniej kaloryczny. Zasada w przypadku tego typu produktów jest następująca: im mniej tłuszczu spożyjemy, tym szybciej schudniemy. Nie wszyscy zgodzą się z tym twierdzeniem. Część dietetyków przekonuje, że odkładanie tkanki tłuszczowej jest związane z nadmiernym spożywaniem węglowodanów, a nie tłuszczów. Dobrym przykładem jest tu dieta ketogeniczna, podczas której spożywamy niemal same tłuszcze, a mimo to chudniemy.

Dużą popularnością na rynku cieszą się suplementy diety o działaniu termogennym. Zawarte w nich składniki podnoszą temperaturę ciała, co wiąże się z większym wydatkiem energetycznym. Im więcej energii zużywamy, tym szybciej chudniemy.

Niezależnie od tego na zakup jakich suplementów się zdecydujemy, wybieramy takie, które zostały dokładnie przebadane i sprawdzone przez innych konsumentów. Dzięki temu zwiększymy swoje szanse na odchudzanie, a jednocześnie nie będziemy ryzykować zdrowiem.

Zakup suplementów diety w aptekach

Choć w aptekach dostępnych jest wiele suplementów diety na odchudzanie, nie zachęcamy do ich zakupu. Jest to niezwykle komfortowe (zwłaszcza, gdy apteka znajduje się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania), jednak tego typu produkty nie są skuteczne. Największą ich wadą wydaje się zbyt niskie stężenie substancji aktywnych, co praktycznie uniemożliwia ich działanie.

Co więcej nie mamy gwarancji, że suplement, który znajduje się w aptece został dostatecznie przebadany. Zgodnie z polskim prawem suplementy diety traktowane są jak żywność. Przed wprowadzeniem na rynek (w przeciwieństwie do leków) nie muszą przechodzić rygorystycznych badań. Jest to duże udogodnienie dla producentów, którzy żeby zarejestrować swój produkt muszą jedynie podać jego nazwę i zadeklarować skład (nikt tego nie sprawdza). Niestety zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja z punktu widzenia konsumenta, który kupuje preparat nieskuteczny lub wręcz szkodliwy dla zdrowia.

Najsilniejsze preparaty na odchudzanie

Jeżeli zależy nam na skutecznych tabletkach na odchudzanie, kupujmy je u zaufanych producentów. Przed zakupem upewnijmy się również czy produkt, który nas interesuje ma dobre opinie. Dobrym przykładem jest Keto Actives, który został przetestowany przez konsumentów na całym świecie, a ponadto cieszy się dobrymi opiniami dietetyków.

Tabletki na odchudzanie – często zadawane pytania

Czy tabletki na odchudzanie są bezpieczne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety bardzo słabej jakości, które mogą nawet zagrażać naszemu zdrowiu. Jednocześnie jeśli wybierzemy suplement sprawdzony, dokładnie przebadany, pochodzący od zaufanego producenta, nie powinniśmy się obawiać o swoje zdrowie. Zanim jednak zdecydujemy się na stosowanie konkretnego produkty, upewnijmy się, że nie jesteśmy uczuleni na żaden z jego składników. Bezpieczeństwo suplementu jest uzależnione także od sposobu jego przechowywania (tego typu produkty przechowujemy w chłodnych, zacienionych miejscach), a także dawkowania (nawet najbezpieczniejszy suplement nam zaszkodzi, jeżeli będziemy dawkować go według własnego upodobania).

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Sposób działania poszczególnych suplementów na odchudzanie może się różnić. Niektóre z nich wypełniają nasz żołądek i zapewniają długotrwałe uczucie sytości, inne dodają energii i przyspieszają przemianę materii. Jeszcze inne blokują wchłanianie tłuszczu z pożywienia. Dużą popularnością cieszą się tabletki na odchudzanie o właściwościach termogennych – zwiększają one temperaturę ciała, przez co zużywamy więcej energii i szybciej chudniemy.

Jak wybrać najlepszy suplement odchudzający?

Nie ma jednego suplementu na odchudzanie, który sprawdzi się u każdego. Przed zakupem należy zastanowić się jakie są nasze potrzeby. Jeżeli przykładowo nie możemy schudnąć, gdyż nie jesteśmy w stanie zapanować nad apetytem – wybierzmy preparat o działaniu hamującym apetyt. W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na treningi podczas odchudzania, dobrym wyborem może okazać się suplement, który dodaje energii, a jednocześnie zwiększa wydolność naszego organizmu. Niezależnie od tego jaki preparat wybierzemy, pamiętajmy, że powinien on pochodzić z zaufanego źródła. Cena nie powinna być dla nas najważniejszym kryterium wyboru. Znacznie ważniejsze jest to, czy tabletki na odchudzanie przed wprowadzeniem na rynek zostały dokładnie przebadane (nigdy nie eksperymentujmy z własnym zdrowiem).