Zioła – bo tkwi w nich siła

0

Już od zalania dziejów nasze pra-pra babki i babki poznały  ich nie zwykłe właściwości, które zaczęły wykorzystywać w kuchni jaki i do leczenia różnych dolegliwości. Za sprawą różnych mieszanek ziół zebranych w lasach czy  na polach  powstawały nowe napary  pitę przez wszystkich domowników . Zioła pozwalały także na utrzymanie smukłej i atrakcyjnej sylwetki .Główny problem ,który dotyka wielu z nas to zbyt wolna przemiana materii . Skutecznym sposobem na zwiększenie są właśnie ekstrakty z różnych ziół . Możemy stwierdzić ,że zioła należą do grupy produktów nazywanych skutecznymi suplementami diety . Regulacja przemiany materii za pomocą ziół jest za równo naturalna i bardzo zdrowa .

Od wieków zioła wykorzystywane są do przyprawiania wszelakich potraw ,aby poprawić ich smak  i nadawać znakomity zapach . Nie jest to główny powód zajmowania przez nich tak wysokiej pozycji w kuchni to  ich duży wpływ na procesy trawienia pozwolił na zyskanie takiej popularności . Zioła pasują zarówno do przyprawiania , kanapek zup ,sałatek , przekąsek ale głównie przyprawiania różno rodnych mięs .

Zioła ,a odchudzanie ….

Wiele osób uważa ,że zioła posiadają duże właściwości odchudzające . Może i jest coś w tym stwierdzeniu ,ale niekoniecznie zioła moją typowe cechy produktu odchudzającego .Zioła to wytwór ziemi i co się z tym wiąże nie są produktami chemicznymi  lecz jak najbardziej naturalnymi i  bardzo zdrowymi .W naszym otoczeniu znamy wiele ziół ,które w różny sposób wpływają na nasz organizm . Istnieje zioła ,które regulują szybszą  prace układu trawienia, inne  zaś działają moczopędnie ( mlecz ) co pozwala na pozbywanie się płynów z organizmu .Natomiast istnieje również grupa ziół o typowych właściwościach   termogenicznych ( zielona herbata , pokrzywa )  ,które pozwalają na szybsze spalanie kalorii . Te właśnie fakty ,które bliżej wam przybliżyłam pozwalają na stwierdzenie iż zioła same w sobie nie odchudzają ,ale za sprawą swoich właściwości pobudzają nasz organizm do odchudzania więc są bardzo dodatkiem do każdej diety .

Teraz postaram się wam przybliżyć kilka znanych wszystkim ziół i opisać ich główne właściwości…

Szałwia  

Szałwia popularnie znana jako dobry środek na ukojenie nerwów ,ale nie tylko ponieważ potwierdzono również że obniża poziom cukru we krwi . Do najważniejszych zadań jednak należy poprawa pracy układu trawienia .Szałwia poprawia znaczenie wydzielanie  soków trawiennych

Tymianek

Wskazany dla osób pragnących zrzucić kilka kilogramów ponieważ wspomaga pracę układu trawienia oraz redukcje tłuszczu w organizmie .Tymianek jest także głównym składnikiem pas do zębów i płynów do pukania ust .

Natka pietruszki

To nie tylko dobry dodatek do zup i surówek ,ale także w postaci naparu jest dobrym składnikiem każdej diety . Najlepiej napar z natki pietruszki pić trzy razy dziennie . Należy wrzucić natkę do gotującej się wody i pozostawić na ogniu na okres 5 minut .

Mięta

Należy do grupy ziół wspomagających zasypianie ,ale również pomaga w dolegliwościach związanych z żołądkiem .Doskonały dodatek do deserów ,ale także występuje w postaci herbat do zaparzenia .

Lubczyk Lekarski

Herbatka z tego zioła działa moczopędnie na nasz organizm ale również wspomaga regulacje układu trawiennego .

Herbata pu-erh ( czerwona  herbata )

Posiada wiele właściwości odchudzających . Uważane przez wiele osób jako skuteczny środek odchudzający .Znacznie mniejsza poziom cholesterolu w organizmie oraz poprawia pracę układu trawiennego , wspomaga także pracę wątroby .

Do  zdrowych i znaczących w procesach odchudzania ziół należy także zielona herbata o jej  dużych właściwościach możecie poczytać w innym z moich artykułów .

Sprawdź jak odchudza zielona herbata  zapraszam do przeczytania !

3/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here