Zdrowy i piękny uśmiech – jak zadbać o zęby i dziąsła?

0

W Polsce wiele osób zmaga się z problemami dziąseł i zębów. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo zadbać o swój uśmiech, aby cieszyć się nim przez wiele lat życia. Osłabione szkliwo, infekcje bakteryjne, a nawet próchnica – to najczęstsze problemy, które nieleczone z czasem mogą się mocno pogłębiać. Dowiedz się więcej o tym, jak zadbać
o swoje zęby i dziąsła, a na pewno zachowasz przepiękny uśmiech przez wiele lat!

Praktycznie każdy marzy o tym, aby móc bez uczucia skrępowania uśmiechać się w miejscach publicznych. Aby mieć ten komfort, wystarczy że zadbasz o zdrowe dziąsła i zęby. Kluczowa
w tym przypadku jest higiena jamy ustnej. Jeśli chcesz mieć tak piękne zęby, jak popularni celebryci, koniecznie zastosuj się w do kilku wskazówek, a także zaopatrz się w profesjonalną szczoteczkę do zębów.

Wszystkie przecenione szczoteczki elektryczne znajdziesz: Tutaj, już 25 listopada!

Dziąsła i zęby – czego uniknąć, aby mieć śnieżnobiały uśmiech?

Jest wiele produktów żywnościowych i napojów, których lepiej unikać, aby zachować zęby
w należytym stanie. W przeciwnym razie, możesz doprowadzić do ich próchnicy, występowaniu przebarwień, a nawet do pogłębiających się ubytków w strukturze zębów. Oto lista produktów, których należy całkowicie unikać lub spożywać tylko w niewielkich ilościach:

  • kawa,
  • herbata,
  • cola,
  • tytoń – nałóg papierosowy mocno obciąża płytkę zębów, a nawet dziąsła,
  • warzywa zawierające karoteny, np. marchew, pomidory,
  • czerwone wino,
  • niektóre owoce, np. ciemne winogrona.

Oczywiście to tylko przykłady produktów, które mogą negatywnie wpływać na biel zębów,
a nawet na stan zdrowia dziąseł. Większość z nich jest dozwolona, ale tylko w rozsądnych ilościach. Dla przykładu: codzienne picie po kilka filiżanek kawy lub nadużywanie czerwonego wina, może powodować powstawanie żółto-pomarańczowych przebarwień na płytce zęba, które będą dość trudne do późniejszego usunięcia.

Jakie suplementy wspierają zdrowie dziąsła i zęby?

Najlepsze na rynku suplementy na zdrowe zęby oraz dziąsła to takie, które zawierają szereg witamin i minerałów. Oczywiście osoby regularnie stosujące suplementy diety, mogą przyczynić się do tego, że zęby będą wyróżniać się twardą tkanką oraz nienagannym szkliwem. Decydując się na przyjmowanie suplementów, możesz utrzymać dobry stan dziąseł nawet przez wiele lat. Dzięki temu substancje zawarte w pożywieniu nie będą tak mocno oddziaływać na uszkodzenie szkliwa oraz występowanie zmian próchniczych.

Najlepszym suplementem na mocne zęby są preparaty zawierające witaminę D3 i K2, a także witaminę C. To podstawowe składniki budulcowe dla organizmu człowieka, a w tym pozwalające na utrzymanie zębów w lepszym stanie. Polecane suplementy znajdziesz m.in.
w sklepach internetowych oraz aptekach. Oprócz suplementacji warto też zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, która dodatkowo wspomaga utrzymanie zębów i dziąseł w idealnym stanie.

Szczoteczka do zębów – czy wystarczająco pomaga utrzymać higienę jamy ustnej?

Jeśli chcesz cieszyć się naprawdę pięknym uśmiechem i czuć się na co dzień świeżo, koniecznie zainwestuj w dobrej jakości szczoteczkę do zębów.  Możesz wybrać standardowe modele manualne, choć znacznie lepszym wyborem będą szczoteczki elektryczne – soniczne.
Te pozwalają na idealne wyczyszczenie zębów, dziąseł i całej jamy ustnej.

Sprawdź również dostępne szczoteczki soniczne w mega promocji na Black Friday! Już od 25 listopada kupisz profesjonalne szczoteczki do zębów w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dzięki temu z wydatkiem naprawdę niewielkiej kwoty, będziesz w stanie zadbać o swój piękny i zdrowy uśmiech każdego dnia!

Wizyta u dentysty – jak często kontrolować stan dziąseł i zębów?

Jeśli chodzi o kontrolę stanu zdrowia zębów i dziąseł, warto wybrać się do dentysty co najmniej 2 razy do roku na standardową kontrolę. To niezbędne minimum, aby móc odpowiednio wcześnie zapobiegać występowaniu poważnych problemów z zębami,
np. próchnicy.

Zainteresował Cię temat dbania o zęby? Przeczytaj więcej porad o zapobieganiu próchnicy. Zdobędziesz w ten sposób podstawową wiedzę o tym, jak zapobiegać chorobom i jakie leczenie można wdrożyć, jeśli próchnica zadomowi się na dobre na powierzchni zębów.

Leczenie podstawowych problemów z zębami, jak np. ubytki w płytce zęba to maksymalnie kilka wizyt w przeciągu kilku tygodni. Osoby, które najczęściej nie mają żadnych problemów
z uzębieniem, nie muszą chodzić do dentysty co miesiąc. Wizyta dwa razy do roku w celu skontrolowania stanu uzębienia będzie w zupełności wystarczająca.

Czy warto dbać o zdrowe dziąsła i zęby?

Zdecydowanie warto dbać o zdrowe dziąsła oraz zęby – dotyczy to nie tylko zdrowej diety, suplementacji witaminami, a także regularnych wizyt kontrolnych u dentysty. Jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad codziennej higieny jamy ustnej, np. będziesz używać codziennie sonicznej szczoteczki do zębów, na pewno utrzymasz swoje zęby w idealnym stanie nawet przez całe swoje życie. Pamiętaj – na wszelkie problemy z uzębieniem warto też reagować odpowiednio szybko, gdyż nieleczone schorzenia mogą skutkować nawet ekstrakcją zębów.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here