Schudnij na lato – wyglądaj fit

3

Schudnij na lato – wyglądaj fit!
Mamy połowę marca, z nadzieją patrzymy za okno, że już przyszła wiosna, a wraz z nią coroczne postanowienie „schudnij na lato”.
Nie potrafię znaleźć rzeczywistego wytłumaczenia dla takiego stanu rzeczy i ma to miejsce nagminnie każdej wiosny. Widać wtedy dużo więcej osób na siłowni, na salach fitness czy też biegających przed czy po pracy.
Skupmy się jednak, jak tego dokonać, aby latem wyglądać pięknie i zdrowo.

Motywacja!
Najważniejsze to znaleźć motywację, bez której będzie nam ciężko wytrwać w postanowieniu. Jest wiele aspektów, które mogą nas motywować, między innymi:
– chęć poznania drugiej połówki
– zmienienie swojego wizerunku dla obecnego partnera czy partnerki
– choroba, która być może już nam zagraża ze względu na wysoką wagę
Do czego potrzebna nam jest motywacja?
Na pewno do tego, aby nasze postanowienie trwało jak najdłużej. Zazwyczaj pierwszy tydzień jest świetny, dajemy z siebie 100 procent, jednak później przychodzi nawał obowiązków, czy to w pracy w domu, czy w szkole i motywacja idzie znacznie w dół. Nie jest łatwo sobie z tym poradzić, jednak można to przezwyciężyć. Aby to zrobić należy od początku wyjść z założenia, iż będziemy ćwiczyć regularnie, ale niezbyt intensywnie (bynajmniej w 1 fazie). Warto także mieć oparcie w swoim partnerze, który będzie swoim zachowaniem nas motywował, a nie zniechęcał. Można również pomyśleć o kimś z kim będziemy ćwiczyć, a wtedy będziemy motywować się wzajemnie, bo głupio jest odmówić skoro się już człowiek na coś zgodził.

Warzywa i owoce, pomogą schudnąć!
Wiosną ciężko o Polskie warzywa czy owoce, jednak można je z powodzeniem zastąpić tymi z Hiszpanii. Odpowiedzmy sobie zatem, które warzywa i owoce są niskokaloryczne i pozwolą nam stracić tuszę.
Na pewno warto wziąć pod uwagę jabłka, po wysiłku można skorzystać z banana (który ma stosunkowo dużo węglowodanów), oczywiście pomidory, ogórki, sałata lodowa czy to masłowa, marchewka (super opcja zamiast cukierka).
W odchudzaniu nie tylko chodzi o liczbę kalorii danego posiłku, bardzo ważną rolę odgrywa również błonnik, który wpływa na procesy trawienne. Wchłania on bowiem różne niepożądane substancje znajdujące się w naszym ciele. Błonnik wypełnia również żołądek, dzięki czemu czujemy się pełni.
Jeżeli mówimy o odchudzaniu na owocach i warzywach to musimy również wspomnieć o ich innych właściwościach, takich jak witaminy, antyoksydanty oraz mikropierwiastki, dzięki którym stajemy się bardziej odporni na różnego rodzaju choroby.
Warto pomyśleć nas sokami owocowymi oraz warzywnymi, jednak nie tymi sklepowymi, które są napychane cukrem mimo iż jest informacja „Bez dodatku cukru”, tylko nad tymi, które sami możemy przyrządzić w domu.

Ćwiczenia!

Właściwie każdy rodzaj ćwiczeń, bez względu na to, na który się zdecydujecie pomoże Wam zrzucić zbędne kilogramy. Jednak dobrym pomysłem będzie tutaj bieganie (powyżej 30minut w sesji treningowej) oraz wszelkie treningi ogólnorozwojowe i kondycyjne typu: FBW, popularny ostatnio Cross Fit. Jeżeli chcemy mieć płaski brzuch warto pomyśleć nad 6 Weidera, natomiast jeśli zależy nam na zbudowaniu mięśni brzucha zerknijmy na trening abs czy trening abs 2.

Najważniejsze zasady, które musisz wcielić w życie, jeżeli chcesz schudnąć na lato, to:
– jedz główne posiłki regularnie
– zjedz więcej rano, na śniadanie niż na kolację
– noś ze sobą niskokaloryczne przekąski, na przykład marchewkę czy jabłko
– licz kalorie

Możesz również się ważyć raz w tygodniu, jednak ja proponuje co 2-3 tygodnie, wtedy rezultaty będą większe, a co za tym idzie nasza motywacja wzrośnie.

Zatem zacznij pracować nad sobą już dziś, aby cieszyć się piękną sylwetką na plaży, schudnij na lato! 

Oceń ten post
reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here