Rozgrzewka

0

Przeważająca część początkujących kulturystów skupia swoją uwagę na doborze odpowiednich ćwiczeń, ilości powtórzeń czy liczbie serii, często zapominając o ważnym elemencie treningu jakim jest rozgrzewka. Każdy ćwiczący bez znaczenia czy to niedoświadczony czy też zaawansowany kulturysta, swój trening powinien zacząć od solidnej rozgrzewki.

Często widzimy jak przeważająca część ludzi wchodząc na siłownie od razu zaczyna trening na dużych ciężarach. Jest to wielkim błędem. Rozgrzewka to przygotowanie organizmu do wymagających ćwiczeń. Zbiór ruchów, wykonywanych przeważnie bez obciążenia, polegający na wstępnym rozgrzaniu ciała. Prawidłowo przeprowadzona rozgrzewka powinna trwać minimum 15 minut.

Przykładowa rozgrzewka:

krążenie ramion w przód – 15 powtórzeń
krążenie ramion w tył – 15 powtórzeń
skłony tułowia – 10 powtórzeń
skrętoskłony – 15 powtórzeń
przysiady – 15 powtórzeń
krążenia kolan – 20 powtórzeń
na koniec rozgrzewamy stawy łokciowe, skokowe oraz nadgarstkowe

Oprócz wyżej wymienionych ćwiczeń należy również rozgrzać mięśnie, które będziemy trenowali. Rozgrzewkę wykonuje się małymi ciężarami i dużą liczbą powtórzeń. Po takiej rozgrzewce jesteśmy gotowi na wyczerpujący trening. Należy pamiętać, że od rozgrzewki w wielu przypadkach zależy powodzenie treningu.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here