Home odchudzanie Podstawowe suplementy na redukcji, czyli czego nie może zabraknąć w diecie, gdy...

Podstawowe suplementy na redukcji, czyli czego nie może zabraknąć w diecie, gdy się odchudzasz

0

Podstawowe suplementy na redukcji, czyli czego nie może zabraknąć w diecie, gdy się odchudzasz

Choć to oczywiste, najlepszą metodą na odchudzanie i uzyskanie trwałych rezultatów jest zdrowa i zbilansowana dieta połączona z racjonalnym wysiłkiem fizycznym. A co z suplementami? Jak się okazuje, warto je włączyć głównie dlatego, że regulują niedobory składników odżywczych spowodowanych odmienioną dietą i  naturalnie pobudzają organizm do szybszej utraty wagi. Sprawdźmy zatem, jakie suplementy brać na redukcji.

Jak działają suplementy na redukcję masy?

Suplementy diety na redukcję mogą wykazywać zróżnicowane działanie, w zależności od celu, jaki chcesz osiągnąć. Rozróżnia się preparaty wpływające na metabolizm poprzez podniesienie temperatury ciała oraz takie, które zmniejszają wchłanianie tłuszczów i cukrów. Inne z kolei mogą regulować uczucie głodu, dzięki czemu rzadziej sięgamy po jedzenie.

Jedno nie ulega wątpliwości: suplementy odchudzające są potężną mieszanką składników aktywnych, soli mineralnych i witamin, czasem połączoną z mniej lub bardziej egzotycznymi ekstraktami roślin. Poszczególne komponenty od stuleci są używane w sektorze zielarstwa, a współczesne badania pozwoliły potwierdzić zasadność ich wykorzystywania w preparatach sprzyjających utracie wagi.

Niektóre pomagają osiągnąć nie tylko sukcesy dietetyczne, ale także dają ogólną korzyść dla organizmu, wpływając na poprawę samopoczucia i obniżenie poziomu stresu. Jako przykład może posłużyć chociażby suplement na redukcję N°1 Shaper Body polskiego producenta LabOne.

Składniki absolutnie podstawowe w suplementach na redukcji

Przyjrzyjmy się bliżej składnikom, jakie zawierają suplementy na redukcję tkanki tłuszczowej. Których z nich warto szukać w składzie?

  • Kofeina – wykazuje naturalne właściwości pobudzające i stymulujące. Pobudza komórki tłuszczowe organizmu do wytwarzania energii w procesie znanym jako termogeneza. Daje motywację, energię i koncentrację, których potrzebujesz, aby pozostać aktywnym przez cały dzień – zwłaszcza gdy jesteś na diecie niskokalorycznej. Ponadto wspiera redukcję wagi, działając na uczucie sytości.
  • Pieprz czarny: ten składnik ma korzystny wpływ na organizm, ponieważ wspomaga krążenie krwi, obniża poziom złego cholesterolu, a w połączeniu z innymi składnikami znacząco przyczynia się do poprawy regularności pracy jelit i zwiększenia metabolizmu.
  • Pieprz cayenne: ten rodzaj pieprzu działa bezpośrednio na tłuszcze i ich akumulację w organizmie. W połączeniu z czarnym pieprzem doskonale zwalcza kwasy tłuszczowe i zdecydowanie pobudza metabolizm.
  • Witaminy, minerały i aminokwasy, m.in. cholina (witamina B4), która wspiera organizm w efektywnym wykorzystywaniu tłuszczów i wpływa na nasze dobre samopoczucie; magnez, który poprawia regenerację mięśni i kontroluje poziom insuliny oraz glukozy; witamina D, która zwiększa poziom energii; witamina C, która usprawnia przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów; L-cysteina, która ma działanie detoksykujące.

O czym jeszcze pamiętać? Wśród podstawowych suplementów na redukcji nie może zabraknąć probiotyków

Na redukcji zmienia się nasz schemat żywieniowy oraz intensywnie trenujemy. Niezastąpione w dbaniu o prawidłowe trawienie i pracę jelit są probiotyki. W trakcie wysiłku zapotrzebowanie komórek na tlen wzrasta, a zwiększona temperatura ciała powoduje wzrost poziomu wolnych rodników. Stres oksydacyjny uszkadza nabłonek jelitowy, torując niejako drogę wszelkim drobnoustrojom, które łatwiej  wywołują stany zapalne w organizmie. Warto zatem na redukcji włączyć również suplementy probiotyczne z żywymi kulturami bakterii. Co więcej, hormon szczęścia – serotonina – powstaje w jelitach. Bez niego nie byłoby mowy o powodzeniu na jakimkolwiek polu, w tym będąc na redukcji. Zadbajmy zatem o zdrowe jelita!

Oceń ten post

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.

Exit mobile version