Odżywki dla początkujących

1

Zadajmy sobie pytanie, czy odżywki dla początkujących mają sens?
Niestety w dzisiejszych czasach co raz więcej młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z treningiem uważa, że suplementy to konieczność, ponieważ bez nich nie osiągną wymarzonej sylwetki .

Początkujący powinni pamiętać, że sukces nie tkwi w łykanych przez nas kapsułkach czy proszkach, ale w diecie, a także w treningu. Jeśli dopniemy te elementy na ostatni guzik, łącznie z poprawną techniką wykonywania ćwiczeń możemy pomyśleć o suplementacji.

Pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać przed wyborem odpowiedniego suplementu brzmi: Jaki mamy cel i jakiego działania oczekujemy od danej odżywki?

Znając życie i aktualne trendy panujące na świecie większość z młodych chciałoby jednocześnie zrzucić zbędny balast, który dźwigają i jednocześnie zbudować duże mięśnie. Niestety muszę Was zmartwić. Te dwie rzeczy nie idą ze sobą w parze i jest to po prostu nie do wykonania. Dlatego szczególnie na początku należy ustalić sobie ścisłe priorytety. Jeśli zależy nam na dużych mięśniach zacznijmy od treningu na masę, a dopiero później zajmijmy się redukcją nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Ale skupmy się na suplementach z przeznaczeniem do danego celu.

Na pierwszy ogień pójdzie osoba szczupła, której jest stosunkowo ciężko przytyć.

Wiele osób popełnia błąd i zamiast zająć się budowaniem tak zwanej masy, wybierają rzeźbienie, tylko z czego? Bo chyba jedyna opcja to rzeźbienia z kości na ości. Zatem skupiając się na budowie masy, powinniśmy zainteresować się odzywkami białkowo-węglowodanowymi. Tylko dzięki tym preparatom będziemy mieć szansę na to, aby przytyć. Jeśli chodzi o stosowanie to należy spożywać ją bezpośrednio po treningu, a także między posiłkami, jednak pamiętajmy o tym, że nie ma ona na celu zastąpić tradycyjnego posiłku, który koniecznie musimy zjeść.

Kolejne to osoby, które mają problemy z wagą, to znaczy mają ją za dużą.

Dla takich osób nie wskazane są preparaty, które nadają się dla osób szczupłych. Osoby nie radzące sobie ze swoją wagą powinny zainteresować się białkiem w czystej postaci, a także lekkimi spalaczami tłuszczu, które znacznie przyśpieszą redukcję naszej tkanki tłuszczowej. Wszystkie preparaty na masę należy sobie odpuścić, choćby nas bardzo do nich zachęcali, a na etykietach byłaby informacja iż posiadają w swoim składzie HCA czy l-karnitynę, która też pomogą zredukować masę tłuszczową. Oczywiście jeśli nie wierzycie w to co napisałem, możecie zakupić jakąś „masówkę”, ale wtedy o wiele ciężej będzie wam schudnąć, oczywiście w chwili kiedy odłożycie  ten produkt, bo podczas jego stosowania nie ma mowy o redukcji tłuszczu.

Suplementy dla wszystkich

Jeśli chodzi o odżywki dla początkujących, które mogą stosować wszyscy to bez wątpienia różnego rodzaju witaminy, a także minerały, kwasy tłuszczowe omega-3. Jeśli chodzi o suplementy których „młodzi” powinni się wystrzegać to między innymi, kreatyna, hmb, glutamina, boostery testosterony, a także boostery azotowe i inne preparaty przed treningowe. Boostery należy włączyć do suplementacji dopiero w chwili, kiedy zauważymy zastój, czyli nie będziemy mogli przeskoczyć danej bariery czy to fizjologicznej czy też psychicznej.

4.5/10 - (1 vote)
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here