Kazeina micelarna

0

Czym jest kazeina micelarna? Dzisiaj przybliżę Wam ten temat w poniższym artykule. Zatem zapraszam do lektury.

Napisałem już kilka artykułów dotyczących białka, które w znaczący sposób wpływa na stymulowanie syntezy białka w mięśniach. Mówiąc po polsku i w przystępny sposób, białko wspomaga rozrost mięśni, to właśnie dzięki niemu zwiększa się ich masa, definicja i napięcie. Ponadto wspomaga proces utraty tłuszczu, zatem działa z myślą o tych, którzy chcą posiadać sylwetkę fitness czy też zostać kulturystą/ką.

Jest sporo wersji białek oraz bardzo dużo możliwości pozyskiwania białek z pożywienia. Najbardziej popularne rodzaje są dwa, a mianowicie serwatka oraz kazeina. Można zadać sobie zatem jedno pytanie.

Co jest lepsze, kazeina czy może serwatka?  

Miałem się tutaj rozpisywać, jednak zrobię inaczej. Jedno i drugie białko jest dobre, jednak każde działa inaczej. Można to idealnie porównać na przykładzie pojazdów motoryzacji. Jedne są zasilane benzyną, natomiast drugie ropą. Dzięki benzynie silnik pracuje o wiele szybciej, aniżeli diesel. Ale uwaga, nie można pomylić paliwa, ponieważ taki błąd unieruchomi nasz pojazd i tak samo jest z naszym organizmem. Jeśli potrzebujemy energii do pracy, powinniśmy spożyć serwatkę, natomiast jeśli potrzebujemy siły „do życia” powinniśmy zastosować kazeinę.

Czym jest kazeina micelarna?

Kazeina jest w mleku krowim i stanowi prawie 80% białek, które w nim występują. Ponadto ma bogatą gamę aminokwasów. Podobną pulę posiada także serwatka, jednak ona jest produktem ubocznym sera. Pula tych aminokwasów jest niezbędna i odpowiada za syntezę białka w mięśniach.

Kazeina tworzy swego rodzaju krzep, a co za tym idzie, spowalnia proces opróżniania naszego żołądka i powoduje spowolnienie procesu wchłaniania aminokwasów do krwi.

Zatem idealnie nadaje się na dobranoc lub w sytuacji, kiedy wiesz, że przez dłuższy okres nie będziesz mógł jeść.
Najczęściej wybieramy kazeinę białka mleka oraz kazeinian wapnia, jednakże najlepszym wyborem jest kazeina micelarna.

Wybierając białko kazeinowe, pamiętaj, że na pierwszym miejscu pod względem procentowym, powinna znajdować się kazeina micelarna, tylko wtedy będziesz miał/a pewność, że jest to suplement, którego potrzebujesz.

Wobec tego jakie białko z dużą zawartością kazeiny mogę polecić?
KFD Protein Dessert

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here