Home odchudzanie Jak się odchudzać i nie zwariować? – 3 proste tricki

Jak się odchudzać i nie zwariować? – 3 proste tricki

0

Pierwszy etap diety to niezmiernie trudny czas, który bardzo ciężko przejść. Nagłe odstawienie przyjemności sprawia, że odczuwamy duży dyskomfort. Żeby uniknąć przedwczesnej rezygnacji z diety, można zastosować kilka prostych tricków. Jakie to sposoby? Sprawdź poniżej.

Jeżeli choć raz w życiu przechodziłeś dietę, to wiesz jak mocno uciążliwy jest jej pierwszy etap. Duża grupa osób kojarzy dietę z uporczywym głodem lub nagłymi napadami silnej ochoty zjedzenia czegoś słodkiego. Na szczęście istnieją sposoby na zaspokojenie głodu oraz uspokojenie chęci na słodkie. Wystarczy zastosować preparaty ziołowe, odżywki białkowe oraz przekąski zawierające słodziki. Ich szeroki wybór znajduje się na stronie https://www.bodypak.pl/pl/.

Zwiększ ilość białka

Układając samodzielnie dietę, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jedną z nich jest odpowiednia ilość białka w pożywieniu. Białko nie tylko pełni funkcję budulcową w organizmie. Jego odpowiedni poziom zapewnia sytość na odpowiednio długi czas. Białko występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, nabiał czy jaja.

Osoby nielubiące mięsa mogą skorzystać z różnego rodzaju odżywek białkowych. Występują one w postaci sproszkowanego białka serwatkowego lub sproszkowanego białka roślinnego. Można z nich tworzyć pyszne koktajle z dodatkiem owoców i przypraw. Można też spożywać je samodzielnie mieszając z wodą. To dobry pomysł na szybki posiłek w ciągu dnia lub lekką kolację.

Zastąp słodycze zdrowymi zamiennikami

Jeżeli należysz do grona miłośników słodkości, nagłe odstawienie słodyczy może spowodować niezbyt przyjemne dolegliwości. Odstawienie cukru może spowodować rozdrażnienie, stany depresyjne lub ogólne osłabienie. Powstrzymanie się od jedzenia ciasteczek może być heroicznym wyczynem dla wielu osób. Konieczność wprowadzenia restrykcji związanych ze słodyczami powoduje zbyt szybką rezygnację z diety.

Żeby oszukać delikatnie organizm można, zaspokoić słodki smak produktami zawierającymi słodziki. Zaspokajają one potrzebę zjedzenie czegoś słodkiego nie dostarczając jednocześnie dodatkowych kalorii. Sklepy z odżywkami posiadają w asortymencie wiele produktów zastępujących słodycze. Są to najczęściej owoce w żelu do smarowania naleśników i omletów, sosy do deserów, ciasteczka oraz batoniki.

Pij zioła zmniejszające ochotę na słodycze

Sprawdzonym sposobem na zmniejszenie apetytu jest stosowanie ziół. Można je wypijać w postaci naparów lub gotowych preparatów zawierających wyciągi z ziół. Najbardziej popularne zioła hamujące apetyt i ochotę na słodkie to:

– melisa,
– morwa biała,
– mniszek lekarski,
– czerwona koniczyna.

Dodatkowo zioła wspomagają trawienie, przyspieszają metabolizm i obniżają poziom cukru we krwi.

Osobom uzależnionym od podjadania poleca się żurawinę. Ta znana z właściwości moczopędnych roślina posiada bardzo mało kalorii. To nie tylko naturalny zamiennik przekąski, ale również bomba witaminowa. Ponadto wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów poprawiając wrażliwość insulinową organizmu.

Oceń ten post

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.

Exit mobile version