Home zdrowie Jak się chronić przed zanieczyszczeniami powietrza w domu?

Jak się chronić przed zanieczyszczeniami powietrza w domu?

0

Nawet zamknięte okna nie gwarantują, że w mieszkaniu uda się uniknąć zanieczyszczeń powietrza. Warto więc pomyśleć o zakupie oczyszczacza.

Odpowiednio oczyszczone, przefiltrowane i nawilżone powietrze dobrze wpłynie na samopoczucie, odporność i ogólną poprawę zdrowia, a także lepszą jakość snu. Zmniejszy się też ryzyko alergii czy chorób układu oddechowego i krążenia. Oczyszczacz pomoże też zneutralizować nieprzyjemne zapachy.

Jakie zanieczyszczenia są obecne w naszych domach?

Domownicy są narażeni przede wszystkim na kurz, pleśń, smog, bakterie, wirusy, roztocza czy pyłki zawieszone (PM2.5 i PM10), a także węglowodory, tlenki azotu, siarki czy nawet metale ciężkie. Zanieczyszczenia są niewidoczne dla ludzkiego oka, a mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. Osoby, które posiadają w domu zwierzę muszą dodatkowo zmagać się z sierścią, która może powodować alergie. Problemem są też często nieprzyjemne zapachy.

Jak skutecznie oczyścić powietrze w domu?

Najlepszym sposobem na poprawę jakości powietrza w mieszkaniu i pozbycie się alergenów będzie zakup oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie ma wiele przydatnych funkcji. Skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy np. jedzenia czy dymu papierosowego oraz pomaga pozbyć się wirusów, alergenów, kurzu czy nawet zwierzęcej sierści. Oczyszczacze powietrza są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu łatwo znaleźć na nie miejsce nawet w małym mieszkaniu. Oczyszczacz znacznie poprawi jakość powietrza w mieszkaniu i podniesie komfort życia, zwłaszcza alergików. Oczyszczacz powietrza to prawdziwy sojusznik w walce z alergiami i infekcjami. Zakup oczyszczacza powietrza wiąże się też z rzadszym sprzątaniem, gdyż dzięki wyłapywaniu zanieczyszczeń na meblach osiada mniej kurzu.

Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza do domu?

Kupując oczyszczacz powietrza, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak współczynnik CADR czy wydajne filtry, a także dodatkowe funkcje jak jonizacja czy nawilżanie. Najczęściej w oczyszczaczach spotykamy zestaw filtrów składający się z warstw wstępnej, węglowej i HEPA, które zapewniają ochronę przed różnymi rodzajami zanieczyszczeń i alergenów. Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na klasę filtra HEPA – im wyższa, tym większa skuteczność oczyszczania najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń. Oczyszczacz powietrza powinien jednak być przede wszystkim dobrze dopasowany do potrzeb domowników, a także metrażu mieszkania. W przypadku większych pomieszczeń ważna będzie odpowiednia wydajność urządzenia. Urządzenie nie może też być zbyt głośne, aby można było z niego korzystać także w nocy. Warto wybrać urządzenie sprawdzonego producenta, które posiada wszystkie wymagane certyfikaty. Przed zakupem trzeba zapoznać się ze sposobem użytkowania oczyszczacza, jego dokładnym opisem, funkcjami i parametrami technicznymi

Oceń ten post

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.

Exit mobile version