Jak rozpocząć odchudzanie?

0

Wiadomą rzeczą jest, że rano człowiek nie jest głodny i najchętniej nie jadłby niczego. Śniadanie to najważniejszy posiłek i jakby się nic rano nie zjadło to o godzinie około 11 – 12 już dochodziłoby się do czegokolwiek, żeby przekąsić a dobrym przyzwyczajeniem ludzi jest to, że nie wolno podjadać między posiłkami. Jasne, ktoś nie zje śniadania to należy wytrzymać wytrzymać do tej 13 czy 14, wtedy co ma być obiad, to oczywiście śniadań nie musi się jadać. Najlepiej to wypróbować samemu. Trzeba samemu sobie wyznaczyć stałe pory jedzenia posiłków i np. 15 minut wcześniej, niż to jest zamierzone przez was, absolutnie nie wolno nawet ugryźć chleba.

To jest bardzo ważne przy trzymaniu diety, jadanie tylko o stałych godzinach każdego dnia.

Śniadanie jest taką bazą całego dnia. Wtedy nie chce się jeść, ale jak nie zje się śniadania, to trzeba uświadomić sobie, że do obiadu jest troszkę jeszcze czasu, a przed obiadem nie można nic zjeść.

Trzeba prowadzić tryb taki jak na wczasach, w sanatoriach, w szpitalach, posiłki są o wyznaczonych godzinach i chcesz to jesz nie chcesz. to kolejny wiesz bardzo dobrze o której będzie.

Odchudzanie to nie jest taka prosta sprawa. Siła woli i zmuszanie się do pewnych rzeczy jest bardzo ważne. Trzeba się na to nastawić, że JA TO POTRAFIĘ ZROBIĆ. To wszystko zależy od nas samych, ktoś jedynie może nami pokierować, powiedzieć co jest dobre, zdrowe, czego unikać a co można jeść, ale reszta zależy tylko od nas samych.

Organizm człowieka jest tak skonstruowany, że po dokończeniu każdego posiłku, do mózgu dochodzi dopiero bodziec po około 20 minutach, że nasz organizm jest nasycony, dlatego zalecane jest jadanie posiłków powoli. Różnie ludzie oddziałują, jednym mózg powie, że organizm jest nasycony po 15 minutach, a drugim że po godzinie i dlatego lepiej zjeść tak żeby od stołu odchodzić głodni, bo po około 30 min będziemy się czuć i tak i tak pojedzeni.

Najtrudniejsze są przy rozpoczynaniu diety dwa pierwsze tygodnie, bo organizm musi się przestawiać i przyzwyczajać do pewnych rzeczy dotąd mu nieznanych. Jak już wszystkie przyzwyczajenia będą dostosowane do nas, wtedy dopiero zaczyna się proces odchudzania, na początku jest to tylko kwestia przestawiania i przyzwyczajenia organizmu do tego momentu mu nieznanych doświadczeń. Konieczne jest położenie się spać głodnym, po ostatnim posiłku który kończy się góra o 18 na pewno będzie się odczuwać lekki głód.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here