Home Artykuły sponsorowane Jak poprawić komfort widzenia w życiu codziennym?

Jak poprawić komfort widzenia w życiu codziennym?

0

W dzisiejszych czasach wiele ludzi zmaga się z problemami ze wzrokiem. Niezależnie od rodzaju wady, istnieje możliwość dobrania odpowiednich soczewek okularowych. Jednak zwykle nie wystarcza sama korekcja wzroku i konieczne jest sięgnięcie po soczewki wyposażone w dodatkowe powłoki ochronne. Jak poprawić komfort widzenia w życiu codziennym?

Znaczenie wyboru odpowiednich soczewek

Wybór odpowiednich soczewek okularowych ma ogromne znaczenie dla komfortu widzenia. Należy zacząć od doboru soczewek odpowiednich do wady wzroku. Można postawić na jednoogniskowe soczewki okularowe. Są to soczewki na dal lub bliż, które niwelują krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Wymagania współczesnego świata powodują, że często potrzebuje się czegoś więcej. W tym przypadku odpowiednie mogą być okulary progresywne, które pozwalają na szybkie przenoszenie wzroku, np. z ekranu urządzenia mobilnego na znajdujące się w oddali obiekty bez szkody dla ostrości widzenia. Jeżeli wadzie wzroku nie towarzyszy zaburzenie błędnika czy też widzenia obuocznego albo zwyrodnienie plamki żółtej, to warto sięgnąć po modele progresywne. Polecane są oczywiście zwłaszcza przy starczowzroczności.

Ochrona przed światłem niebieskim

Poza doborem odpowiednich szkieł ważna jest ochrona przed światłem niebieskim. Specjalna powłoka na soczewkach może chronić przed jego działaniem. Światło niebieskie jest emitowane przez urządzenia elektroniczne, które użytkujemy na co dzień. Choć większość wyposażona jest w system redukcji światła niebieskiego, to jednak w przypadku wielu godzin spędzanych przed ekranem i wady wzroku, warto sięgnąć po soczewki wyposażone dodatkowo w redukcję światła niebieskiego.

Optymalizacja stanowiska pracy

Soczewki warto dobierać do rodzaju wykonywanej pracy. O ile dla osób, które wykonują pracę biurową wystarczą soczewki z redukcją światła niebieskiego, tak te które są bardzo aktywne, czy pracują na zewnątrz powinny sięgnąć po soczewki fotochromowe czy też polaryzacyjne. Takie modele w modnych oprawkach można znaleźć w ofercie na stronie: https://www.seikovision.com/pl.

Regularne badania wzroku

Wybór odpowiednich soczewek okularowych to jedno, ale trzeba jeszcze zadbać o regularne badanie wzroku. W przypadku stwierdzonej wady wzroku należy to robić przynajmniej raz do roku. Dzięki temu można kontrolować wadę i sprawdzać czy się nie pogłębia i czy dane soczewki okularowe spełniają swoje zadanie. Regularne badania wzroku można przeprowadzać u ortoptysty, a w przypadku schorzeń oczu należy udać się do okulisty.

Aby poprawić komfort widzenia w codziennym życiu, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy i odpoczywania, unikając odblasków i refleksów. Regularne przerwy podczas pracy przy komputerze oraz ćwiczenia oczu mogą zapobiegać zmęczeniu wzroku. Ponadto, odpowiednio dobrane okulary lub soczewki kontaktowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb, znacznie poprawiają jakość widzenia. Pamiętajmy, że troska o zdrowie oczu jest kluczowa dla zachowania dobrego komfortu widzenia przez długie lata.

Oceń ten post

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.

Exit mobile version