Jak dbać o biustonosz sportowy? Zapomnij o suszarce bębnowej i płynu do płukania

0

Aby Twoje piersi były zdrowe, zaopatrz się w specjalny biustonosz do uprawiania sportu, który utrzyma na miejscu nawet duży biust. Wystarczy wybrać odpowiedni model i rozmiar. Jak zadbać o stanik wykonany z funkcjonalnego materiału, aby służył Ci jak najdłużej? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Bawełna czy materiał termoaktywny?

Jeśli masz mniejszy biust, możesz nosić niewzmocniony biustonosz sportowy z bawełny. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, pierz go z innymi delikatnymi materiałami. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że nic się z nią nie stanie w bębnie pralki, przed praniem włóż ją do specjalnego worka do prania.

W przypadku biustonoszy o wyższym stopniu wsparcia, które są zwykle wykonane z termoaktywnych, funkcjonalnych materiałów trzeba poświęcić mu więcej uwagi. Aby materiały tego typu działały tak, jak powinny, ich włókna nie mogą zostać uszkodzone. Dlatego podczas prania należy przestrzegać kilku prostych zasad, o których przeczytasz poniżej.

Ponieważ nie wszystkie materiały syntetyczne są takie same, przeczytaj przed wycięciem metki z biustonosza instrukcję prania. Możesz też zrobić zdjęcie metki i zapisać je w telefonie. Niezależnie od tego, czy Twój biustonosz jest wykonany z poliestru, poliamidu czy nylonu, zawsze będziesz wiedziała, jak o niego dbać.

Uwaga na pot

Materiały sztuczne należy prać częściej niż tkaniny naturalne. Dotyczy to również biustonosza sportowego, który blokuje pot podczas biegania lub innego wysiłku fizycznego. Nawet jeśli pot męski jest bardziej agresywny niż pot kobiecy, spocony stanik powinien zawsze trafić do prania. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach.

Pranie ręczne to gwarancja zachowania jakości

Jeśli chcesz wyjątkowo delikatnie pielęgnować swój biustonosz sportowy lub po prostu pozbyć się potu, pierz go ręcznie. Przygotuj lekko ciepłą kąpiel wodną, ​​dodaj proszek do prania bielizny sportowej lub wełnianej, namocz biustonosz i pozostaw go na chwilę w wodzie. Delikatnie poprzecieraj materiał, aby detergent dostał się do wszystkich fałd. Następnie wyciągnij go i lekko ściśnij. Na koniec dokładnie spłucz zimną wodą, ponownie lekko wyciśnij i pozostaw do wyschnięcia.

Do pralki tak, ale ostrożnie

Jeśli nie chcesz prać biustonosza sportowego ręcznie lub czujesz, że wymaga dokładniejszego wyczyszczenia, możesz go wyprać w pralce. Do prania używaj łagodnego i najlepiej płynnego środka piorącego, pomijając płyn do zmiękczania tkanin lub inne środki zmiękczające. Mogłoby to naruszyć strukturę włókien i pozbawić bieliznę specjalnych właściwości. Wkładając biustonosz do woreczka do prania i ustawiając w pralce program prania do tkanin delikatnych lub syntetycznych zapobiegniesz jego uszkodzeniu.

Zrezygnuj z suszarki bębnowej

Chociaż suszarka jest jednym z najlepszych wynalazków, jakie można mieć w domu, nie nadaje się do suszenia sportowej bielizny. Podczas suszenia powstaje bardzo wysoka temperatura, która może uszkodzić włókna materiału i specjalne, funkcjonalne membrany. Suszarka może spowodować utratę elastyczności lub zdolności do wchłaniania potu i utrzymywania wilgoci z dala od ciała. Dlatego zawsze susz biustonosz sportowy na powietrzu, a najlepiej poza bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Zaletą funkcjonalnych materiałów jest to, że bardzo szybko wysychają, dzięki czemu stanik będzie suchy w ciągu kilku godzin.

Uwaga na zagniecenia

Aby biustonosz sportowy jak najdłużej zachował swoją jakość, powinnaś zapewnić mu wystarczająco dużo miejsca w komodzie. Możesz go także zawiesić na wieszaku, który posłuży również do jego wysuszenia. Kiedy bielizna sportowa długo leży na małej przestrzeni, może to negatywnie wpłynąć na jej strukturę.

Szukasz stanika sportowego, który utrzyma piersi na miejscu nawet podczas wymagających sportów? Na pewno znajdziesz go w sklepie internetowym Astratex.pl, który oferuje biustonosze sportowe w wielu fasonach, kolorach i z różnymi stopniami wsparcia. Stanik sportowy nie jest modowym wymysłem – on chroni przede wszystkim Twoje zdrowie.

5/10 - (1 vote)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here