Herbata Pu-Erh

0

Herbata Pu-Erh wywodzi się z Chin , jest to odmiana herbaty czerwonej powoli fermentowanej. Za jej rejon pochodzenia uważa się południową prowincje Chin ,Yuannan. Herbata ma zbliżony smak do herbaty czarnej ,ale trochę odmienny więc została zaliczona do innej odmiany .

Herbata Pu-erh posiada także wiele właściwości wpływających pozytywnie na nasz organizm .Nazywana przez wielu „niszczycielem tłuszczu ”. Potwierdzono w jednej z paryskich klinik ,ze osoby ,które piły regularnie są herbatę straciły na wadzę od 3.5 -10 kg .Ciekawostką jest to ,że utrata nastąpiła przy normalny odżywianiu i żadna z osób nie była na diecie .Kolejnym faktem jest to ,że poziom wagi po znacznym spadku się utrzymywał .Herbatę możemy nazwać naturalnym sposobem odchudzania .Dowiedziono również ,że herbata atakuje w naszym organizmie zbędne pokłady tłuszczu .W laboratorium we Francji zostały przeprowadzone badania dotyczące wpływu herbat na wątrobę . Osoba badana spożyła dość duża ilość alkoholu  ,a następnie herbatę Pu-ehr. Po dwóch godzinach poziom promili w organizmie zmniejszył się o 0.45 .Herbata wbrew pozorom nie pochłania każdej ilości alkoholu .Po przeprowadzeniu szeregu badań wykazano ,że herbata wspomaga pracę wątroby , oczyszcza organizm , pobudza proces trawienia , obniża poziom cholesterol , skutecznie walczy z nad wagą , wzmacnia pracę organizmu .

Odpowiednim sposobem parzenia herbaty jest nasypać  do filiżanki jednej łyżeczki herbaty .Zalać herbatę wrzątkiem i pozostawić na około 5 minut .Najlepiej spożywać w ciągu dnia od 2-5 filiżanek herbaty .

Warto wprowadzić do swojego dziennego spożycia płynów właśnie ekstrakt z czerwonej herbaty . Podsumowując herbata wpływa pozytywnie na nasz nastrój ,ale mam także duży wpływ na proces odchudzania .Po regularny spożywaniu herbaty będziemy mogli zauważyć efekty . Jest duże właściwości w procesie odchudzania zostały przecież potwierdzone naukowo .Możemy być spokojni ponieważ jej spożywanie nie mam jakiś skutków ubocznych . Zarówno dla osób na diecie jak i dla tych którzy przyjmują normalne zróżnicowane posiłki . Najlepiej spożywać po posiłkach .Istnieje wiele odmian tej herbaty na Polskim rynku . Przykładowo istnieje herbata Pu-erh wiśniowo-rumowa, grejpfrutowa .Każdy może znaleźć coś dla siebie. Koszt tego typu herbaty waha się w granicach 20 zł za 100g . Wiadomo  można znaleźć także tańsze odpowiedniki na rynku herbat ,chociaż lepiej zapłacić więcej  i być pewnym dobrej jakości produktu.

Sprawdź także, jakie właściwości posiada zielona herbata.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here