Faza uderzeniowa – Dieta dukana

0
59

Faza uderzeniowa diety Dukana, jest pierwszym etapem przez który musimy przebrnąć, aby uzyskać zamierzone efekty w postaci utraty kilogramów.
Ogólnie cała dieta dukana składa się z aż 4 faz, jednak po przejściu wszystkich etapów możemy być pewni, że osiągniemy zamierzony efekt, a co za tym idzie osiągniemy wymarzoną i szczupłą sylwetkę.
Najtrudniejsza jest faza pierwsza, ponieważ zmusza nas do jedzenia jedynie pokarmów białkowych, co wielu może się nie spodobać.

I FAZA

Pierwsza faza diety Dukana, jest nazywana faza uderzeniowa. Stosując tą część jesteśmy zmuszeni zapomnieć o wielu produktach. Przez ten wymóg wiele osób nie daje rady i rezygnuje z przeprowadzenia tej diety.Jednym z ważniejszych wymogów 1 fazy, jest fakt pamiętania o wypiciu 1,5 litra wody mineralnej, niegazowanej dziennie. Ten zabieg ma spowodować uczucie sytości, dzięki czemu będziemy rzadziej jeść.

Pierwszy dzień

Dieta dukana, jest dość rygorystyczna, a już na pewno jej pierwsza część. Warto zastanowić się nad rozpoczęciem diety w piątek, aby kolejne dni nie zmuszały nas do dużego wysiłku. Ponieważ możemy czuć się słabo w 1 fazie.

Pierwszego dnia możemy zjeść troszkę więcej niż w pozostałych dniach. Powinniśmy sięgnąć po produkty, takie jak:
-wołowina
-cielęcina
-łosoś
-tuńczyk
Można także zastanowić się nad jakimś lekkim deserze na chudym mleku ( przykład takiego deseru w Przepisach dotyczących dukana )

Drugi i trzeci dzień

Kolejny dwa dni fazy uderzeniowej, mogą przynieść ze sobą uczucie zmęczenia.
W tym okresie nie powinniśmy się przemęczać, a po kilku dniach powinno to uczucie zniknąć. Jest to naturalna reakcja organizmu na, być może inne jedzenie, a już na pewno ze względu na jego mniejszą kaloryczność. Przyda nam się także silna wola, ponieważ 3 dnia może pojawić się uczucie monotonności w posiłkach, a wtedy ta cecha nam się bardzo przyda.

Dokładne zasady fazy pierwszej

Spożywanie wyłącznie czystych protein.
Czas fazy uderzeniowej jest uzależniony od naszej wagi, jaką chcemy osiągnąć, jak i od naszego wieku.
– minus 5kilogramów = 1 dzień fazy I
– minus 10-15 kilogramów = 3-5 dni fazy I
Miej zawsze pod ręką wodę i pij ją w momencie, kiedy pojawi się uczucie głody.
Pierwsze dni mogą także przynieść ochotę na słodycze i tutaj ponownie przyda się nam silna wola, po paru dniach to uczucie powinno minąć.
Mogą pojawić się zaparcia, można wtedy zastosować otręby owsiane, aby pozbyć się tego problemu.

Faza uderzeniowa – Dieta dukana
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here