Faza uderzeniowa – Dieta dukana

0

Faza uderzeniowa diety Dukana, jest pierwszym etapem przez który musimy przebrnąć, aby uzyskać zamierzone efekty w postaci utraty kilogramów.
Ogólnie cała dieta dukana składa się z aż 4 faz, jednak po przejściu wszystkich etapów możemy być pewni, że osiągniemy zamierzony efekt, a co za tym idzie osiągniemy wymarzoną i szczupłą sylwetkę.
Najtrudniejsza jest faza pierwsza, ponieważ zmusza nas do jedzenia jedynie pokarmów białkowych, co wielu może się nie spodobać.

I FAZA

Pierwsza faza diety Dukana, jest nazywana faza uderzeniowa. Stosując tą część jesteśmy zmuszeni zapomnieć o wielu produktach. Przez ten wymóg wiele osób nie daje rady i rezygnuje z przeprowadzenia tej diety.Jednym z ważniejszych wymogów 1 fazy, jest fakt pamiętania o wypiciu 1,5 litra wody mineralnej, niegazowanej dziennie. Ten zabieg ma spowodować uczucie sytości, dzięki czemu będziemy rzadziej jeść.

Pierwszy dzień

Dieta dukana, jest dość rygorystyczna, a już na pewno jej pierwsza część. Warto zastanowić się nad rozpoczęciem diety w piątek, aby kolejne dni nie zmuszały nas do dużego wysiłku. Ponieważ możemy czuć się słabo w 1 fazie.

Pierwszego dnia możemy zjeść troszkę więcej niż w pozostałych dniach. Powinniśmy sięgnąć po produkty, takie jak:
-wołowina
-cielęcina
-łosoś
-tuńczyk
Można także zastanowić się nad jakimś lekkim deserze na chudym mleku ( przykład takiego deseru w Przepisach dotyczących dukana )

Drugi i trzeci dzień

Kolejny dwa dni fazy uderzeniowej, mogą przynieść ze sobą uczucie zmęczenia.
W tym okresie nie powinniśmy się przemęczać, a po kilku dniach powinno to uczucie zniknąć. Jest to naturalna reakcja organizmu na, być może inne jedzenie, a już na pewno ze względu na jego mniejszą kaloryczność. Przyda nam się także silna wola, ponieważ 3 dnia może pojawić się uczucie monotonności w posiłkach, a wtedy ta cecha nam się bardzo przyda.

Dokładne zasady fazy pierwszej

Spożywanie wyłącznie czystych protein.
Czas fazy uderzeniowej jest uzależniony od naszej wagi, jaką chcemy osiągnąć, jak i od naszego wieku.
– minus 5kilogramów = 1 dzień fazy I
– minus 10-15 kilogramów = 3-5 dni fazy I
Miej zawsze pod ręką wodę i pij ją w momencie, kiedy pojawi się uczucie głody.
Pierwsze dni mogą także przynieść ochotę na słodycze i tutaj ponownie przyda się nam silna wola, po paru dniach to uczucie powinno minąć.
Mogą pojawić się zaparcia, można wtedy zastosować otręby owsiane, aby pozbyć się tego problemu.

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here