Domowe sposoby na wybielanie zębów – poznaj najlepsze

0

Kompleksem wielu osób są żółte zęby. Często ich odcień nie jest wynikiem braku higieny, ale po prostu naturalnym kolorem kości. Jeżeli nie możemy pogodzić się z wyglądem swoich zębów, zanim zdecydujemy się na kosztowne kuracje w gabinecie stomatologicznym, wypróbujmy domowe metody. W wielu wypadkach okazują się one bardzo skuteczne.

Myjmy zęby po każdym posiłku i wypitej kawie

Jeżeli niezdrowy odcień naszych zębów bierze się z niedostatecznej higieny, bardzo pomocny okaże się nawyk częstego ich mycia. Myjmy zęby po każdym posiłku, a także wypitej kawie. Dzięki temu usuniemy z nich osad i resztki żywności. Regularne mycie zębów pomoże również rozpuścić kamień, który sprawia, że wydają się one jeszcze bardziej żółte niż w rzeczywistości. Bonusem w przypadku mycia zębów po każdym posiłku jest brak ochoty na deser i świeży oddech.

Wypróbujmy sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona wchodzi w skład wielu past wybielających zęby. Jest ona bardzo skuteczna, gdyż działa na zęby jak papier ścierny – usuwa z nich wszelkie zanieczyszczenia. Jeżeli zdecydujemy się na kurację sodą, pamiętajmy, że musi być ona ograniczona czasowo.

Choć skuteczna – soda jest niebezpieczna dla szkliwa. Regularne jej stosowanie doprowadzi do jego uszkodzenia, co może mieć poważne następstwa, między innymi doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Ważne jest również to, żeby nie używać na co dzień past do zębów zawierających ten składnik.

Żółta kurkuma na białe zęby

Kurkuma jest bardzo zdrową przyprawą, która charakteryzuje się intensywnym – żółtym kolorem. Pozostawia ona trudne do zmycia plamy na naszej skórze, dlatego mało komu przyjdzie do głowy wybielać nią zęby. Okazuje się jednak, że jest to bardzo skuteczna metoda. Kurkuma posiada silne właściwości przeciwbakteryjne. Można dodawać je do pasty do zębów lub samodzielnie wykonać z niej pastę. W tym celu mieszamy proszek z wybranym olejem, nakładamy miksturę na szczoteczkę i myjemy zęby.

Węgiel, który wybiela zęby

Do wybielania zębów warto użyć aktywnego węgla. Jest on skuteczny gdyż pochłania zanieczyszczenia, a także mechanicznie usuwa osad i wszelkie zanieczyszczenia z płytki nazębnej. Obecnie w sklepach i aptekach można kupić pasty do zębów z dodatkiem węgla. W warunkach domowych warto jest wykonać je samodzielnie. Jest to rozwiązanie tańsze, a jednocześnie równie skuteczne. Dwie kapsułki węgla aktywnego mieszamy z olejem kokosowym, a następnie myjemy tą mieszanką zęby. Węgiel aktywny jest doskonałym wyborem dla osób mających problemy z bardzo wrażliwymi zębami.

Sięgnijmy po owoce

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że skórka banana posiada właściwości wybielające zęby, a dodatkowo może skutecznie usuwać z nich kamień. Żeby przekonać się o jej działaniu należy przykładać ją przez kilka minut wewnętrzną częścią w kierunku zębów. Zabieg należy powtarzać dwa razy dziennie przez kilkanaście dni.

Pomocne w wybielaniu zębów okazują się również truskawki. W ich składzie znajdziemy kwas jabłkowy, który wybiela zęby. Truskawki możemy rozdrobnić i przykładać je do zębów, ewentualnie jeść ich jak najwięcej.

Niektórzy w celu wybielenia zębów polecają płukanie jamy ustnej wodą z dodatkiem soku z cytryny. Taki zabieg może okazać się skuteczny, jest jednak niebezpieczny ze względu na duże ryzyko uszkodzenia szkliwa.

Dobierzmy odpowiedni kolor pomadki

W przypadku kobiet optyczne wybielenie zębów jest znacznie łatwiejsze niż u mężczyzn. Bardzo dobre rezultaty możemy uzyskać za pomocą odpowiedniego makijażu. Jeżeli malujemy usta i z przykrością stwierdzamy, że nasze zęby mają nieładny żółty odcień, po prostu zmieńmy kolor kosmetyku. Użycie odpowiedniego odcienia sprawi, że nasze zęby będą wydawały się lśniąco białe, dlatego warto eksperymentować i znaleźć kolor idealny dla siebie.

4.7/10 - (2 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here