Butelka filtrująca: dlaczego warto używać oraz która będzie najlepszym wyborem?

0

Od kilku lat w obrębie tematu o ekologicznym życiu i dbaniu o środowisko przeplata się pytanie – jak skutecznie pomóc planecie? Segregujemy śmieci, kupujemy siatki wielokrotnego użytku, oszczędzamy wodę i prąd, ale wciąż zakorzenione w naszych zwyczajach i ciężkie do zmiany pozostaje kupno plastikowych opakowań, w tym butelek z napojami. Znajdź butelkę filtrującą, która przypadnie Ci do gustu, stań się eko i ocal planetę!

Czy woda może być bardziej eko?

Wody do życia potrzebuje każdy z nas – i mały przedszkolak, i odpoczywający na emeryturze senior. Rzadko jednak zdarza się, by producenci oferowali na rynku litrowe wody w szkle. Najzwyczajniej w świecie – plastik to tani i lekki komponent, który jest wykorzystywany w niemal każdej fabryce na ziemi. Opłaca się go skupować i wyrabiać z niego opakowania, a my, ludzie próbujący żyć ekologicznie, zostajemy pozostawieni bez wyboru.

Skąd więc pozyskać wodę, aby przy okazji nie narażać planety i nie używać plastiku? Innowacją na rynku są butelki filtrujące.

Największą zaletą butelki filtrującej jest oszczędność plastiku, a co za tym idzie współuczestniczenie w dbaniu o środowisko. Jeden wymienny filtr węglowy zastępuje 300 półlitrowych butelek PET, co sprawia, że planeta nie jest obciążona ok. 26,4 kilogramami plastiku rocznie.

Twoja butelka – weź ze sobą wodę zawsze i wszędzie

Butelka filtrująca, w zależności od indywidualnego wyboru, może różnić się pojemnością litrową, designem i kolorem. Jest zrobiona z certyfikowanego plastiku, który posiada odpowiednie atesty zapewniające maksymalne bezpieczeństwo – plastik ten bowiem służy wielorazowemu użytkowi i nie zawiera BPA. Butelkę myje się płynem do naczyń pod bieżącą wodą, nie wolno jednak używać zmywarki ani wyparzarki.

Całym sprawcą czystej, zdatnej do picia wody jest węglowy filtr wkładany do butelki, który wymienia się raz w miesiącu. Jest on w stu procentach nietoksyczny i nieszkodzący zdrowiu. Butelka, przez swój smukły kształt, lekkość i stosunkowo mały rozmiar, może być z Tobą wszędzie! W szkole, w pracy, na wycieczce.

Zaletą jest fakt, że wodę kranową można uzupełnić dosłownie wszędzie. To darmowa woda na stacji benzynowej, w restauracji, na dworcu czy w biurze. Wystarczy wlać wodę, włożyć filtr i gotowe. Nie musisz już więcej martwić się, czy sklep jest otwarty i czy zdążysz kupić coś do picia.

Dbaj o planetę i… o portfel!

Ponadto butelki filtrujące zaoszczędzają sporo pieniędzy. Samo kupno butelki to koszt około 30 złotych, ale starcza ona, przy dobrym i odpowiednim poszanowaniu, nawet do dwóch lat. Filtry wymieniane co miesiąc/półtorej to wydatek rzędu 10 złotych. W przeliczeniu i w porównaniu z dotychczas kupowanymi zgrzewkami wód w plastiku, butelka filtrująca to zbawca portfela!

Jak wybrać butelkę filtrującą?

Na polskim rynku obecnie znajdują się dwie liczące się marki butelek – Dafi i Brita. Obie występują w szerokiej gamie kolorystycznej, a także różnią się pojemnością. Można spotkać butelki 0,5 0,7, a nawet litrowe! Butelki są szczelne; przy odpowiednim, zgodnym z instrukcją zakręcaniu nie powinny przeciekać ani się rozlewać. Niektóre elementy butelki są wymienne, a więc klient ma wolność wyboru i może ponieść się kreatywności w dobieraniu barw i odcieni. Indywidualnie stworzona butelka może stać się Twoim kompanem dnia codziennego i podróży.

Jeżeli nadal nie jesteś przekonany, że butelka to dobre dla Ciebie rozwiązanie – najpierw spróbuj. Posiadanie jej cechuje się wygodą, zaoszczędzaniem pieniędzy oraz ekologią. Najlepszym wyborem będzie zrezygnowanie ze wspierania wielkich branż bazujących na plastikowych opakowaniach na rzecz wydajnej i przydatnej do wielorazowego użytku butelki.

4.8/10 - (3 votes)
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here