Ćwiczenia Weidera – Czyli Aerobiczna Szóstka Weidera

0

6 Weidera składa się z sześciu ćwiczeń, przybliżę Wam teraz z jakich, a także jak je wykonać. Gwarantuje wam że po przeczytaniu opisów od razu zrozumiecie jak wykonać dane ćwiczenia Weidera.

-Zaopatrzcie się w koc lub jakąś matę, ponieważ wszystkie serie wykonujemy na twardym, płaskim podłożu

1. Jest bardzo proste, polega tak naprawdę na przemiennym unoszeniu nóg.
Kładziemy się na naszym kocu, czy macie i w jednej chwili unosimy nogę, tak aby w kolanie był kąt 90 stopni oraz barku, w ostatniej fazie kładziemy nasze dłonie na kolanie i pozostajemy w tej pozycji. UWAGA!! Należy pamiętać o tym, aby nasze dłonie nie przytrzymywały naszych kolan!
6 weidera
2. Leżąc wykonujemy nie mal identyczne ćwiczenie jak poprzednio jednak unosimy obie nogi naraz, pamiętając o położeniu dłoni na kolanach, ale nie przytrzymywaniu ich. Również pozostajemy w tej pozycji 3 sekundy.
blank
3. Tym razem kładziemy ręce na karku i wykonujemy analogiczne ćwiczenie do tego przedstawionego pod numerem 1, również unosimy naprzemiennie nasze nogi do konta prostego. UWAGA!! Nasze dłonie pod żadnym pozorem nie mogą ciągnąc naszej głowy w stronę kolan! Przytrzymujemy 3 sekundy w ostatniej fazie.
blank
4. Czwarte ćwiczenie jest analogiczne do ćwiczenia przestawionego pod numerem 2, unosimy obie nogi jednocześnie do konta prostego, pamiętając przy tym, aby nasze dłonie, które są na karku nie ciągnęły nas ku kolanom. Pamiętamy o 3 sekundach przytrzymania w ostatniej fazie, gdy osiągamy zamierzony kąt.
blank
5. Proste ćwiczenie Weidera, leżąc kładziemy nasze dłonie na kark, unosimy lekko barki i wykonujemy znany wam już pewnie rowerek, unosimy naprzemiennie nogi bez przerwy, nie robimy tutaj żadnych napięć mięśniowych, tak jak to robiliśmy w poprzednich ćweiczeniach.
blank
6. To ćwiczenie na pewno pamiętacie ze szkoły z WF’u są to tak zwane nożyce. Unosimy nasze baki (nie tułów) oraz nasze nogi, tym razem muszą one być złączone i wyprostowane. Nasze ręce wyciągamy do przodu, jednak nie ciągniemy na siłę. W pozycji uniesienia wytrzymujemy 3 sekundy i kładziemy się na płasko.
blank

Najważniejsze wytyczne o których należy pamiętać:
– nie unosimy tułowia tylko same barki
– nasze dłonie pod żadnym pozorem, nie pomagają w wykonywaniu ćwiczenia, nie ciągną elementów naszego ciała
– w ostatniej fazie w ćwiczeniach weidera 1,2,3,4,6 pozostajemy w napięciu mięśniowym 3 sekundy

Oceń ten post
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here